Partnerzy serwisu:

Oficjalnie: Robert Świechowicz nowym prezesem Pesy

Michał Szymajda 26.06.2017 189

Oficjalnie: Robert Świechowicz nowym prezesem Pesy
Po lewej stronie Robert Świechowicz, po prawej Tomasz ZaboklickiFot. Pesa
26 czerwca na posiedzeniu rady nadzorczej bydgoskiej Pesy doszło do zmiany prezesa zarządu. Tomasza Zaboklickiego zastąpił Robert Świechowicz. Tomasz Zaboklicki pozostaje w radzie nadzorczej.
Do tej pory Robert Świechowicz pełnił funkcję zastępcy prezesa i dyrektora generalnego. Zmiana prezesa była w Pesie oczekiwana od miesięcy i nie jest wielkim zaskoczeniem. W zarządzie Pesy pozostaje Sebastian Kamecki – dyrektor ds. produkcji i logistyki oraz Arkadiusz Sobkowiak – dyrektor działu badań i rozwoju. Tomasz Zaboklicki pozostanie w Radzie Nadzorczej firmy obok Zygfryda Żurawskiego i Zenona Duszyńskiego.

Robert Świechowicz urodził się w 1974 r. w Chełmnie. Jest absolwentem Technikum Kolejowego w Bydgoszczy. W 1999 roku ukończył Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku zarządzanie i marketing, specjalność: zarządzanie finansami, a 2002 roku podyplomowe prawo podatkowe. Swoje umiejętności systematycznie rozwija na licznych szkoleniach i kursach menedżerskich. W Pesie Bydgoszcz pracuje od 1997 r. Przeszedł wszystkie szczeble kariery od samodzielnego pracownika ds. ekonomicznych, przez specjalistę, kierownika działu finansowego, dyrektora finansowego – członka zarządu od 2000 roku, do wiceprezesa firmy od 2012 roku. 

Pesa w ostatnich latach realizowała bardzo duże zamówienia dla przewoźników kolejowych i samorządów. Jednym z najbardziej znanych była produkcja ezt Dart dla PKP Intercity czy tramwajów niskopodłogowych dla Warszawy. Nieszczęśliwie dla Pesy PKP Intercity nie zrealizuje zamówienia dodatkowego na Darty, a szanse na wygraną gigantycznego przetargu na tramwaje dla Warszawy są w tej chwili niewielkie. Bydgoski producent upatruje swoje szanse w rozwoju ezt Elf II, który ma już swoich nowych klientów, a także w rynkach zagranicznych, gdzie oferuje swojego spalinowego Linka, na którego kupno zdecydowały się m.in. Przewozy Regionalne. Pesa nie ukrywa też swojego zainteresowania produkcją wagonów metra dla Metra Warszawskiego, ostrzy sobie zęby na nadchodzące przetargi na tramwaje w innych miastach. Na razie ma spore szanse na dostawę tramwajów do Gorzowa Wielkopolskiego.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony