Partnerzy serwisu:

Tomasz Niedziela - nowy wiceprezes w Kolejach Śląskich

Przemysław Brych 13.03.2023 2,5k

Tomasz Niedziela - nowy wiceprezes w Kolejach Śląskich
Fot. Facebook/Tomasz Niedziela
Dziś (13 marca) Koleje Śląskie powołały nowego prezesa d.s. handlowych. Został nim Tomasz Niedziela, radny SLD z Sosnowca.
Nowy wiceprezes jest wiceprzewodniczącym Rady Miasta Sosnowca z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej, absolwentem Politechniki Śląsiej w Gliwicach (kierunek Elektronika i Telekomunikacja) oraz Wyższej Szkoły Humianutas w Sosnowcu. Jak informuje nas rzecznik prasowy Kolei Śląskich – Maciej Zaręba nowy wiceprezes ukończył studia podyplomowe z zakresu przedsiębiorczości i zarządzania firmą. Posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu przedsiębiorstwami o dużej dynamice rozwoju i we wprowadzaniu strategii ekspansji rynkowej w spółkach w południowej Polsce.

W Kolejach Śląskich zajmie się wdrożeniem innowacyjnych metod zarządzania ofertą handlową i wzrostem sprzedaży. Przy okazji nowy członek zarządu będzie zajmował się zagadnieniami dotyczącymi optymalizacji zużycia energii oraz jej odnawialnymi źródłami.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", powołanie członka zarządu ma związek z tym, że marszałek województwa Jakub Chełstowski w listopadzie 2022 roku przeszedł z PiS do Ruchu Samorządowego Tak! Dla Polski. W efekcie PiS stracił władzę, a nową większość tworzy RS, Koalicja Obywatelska, PSL oraz lewica - czytamy.

Czy powołanie nowego prezesa wpłynie na kolejne zmiany w taryfie Kolei Śląskich, która spotkała się ze sprzeciwem i przedmiotem sporów nawet wśród pracowników drużyn konduktorach? Czy może czeka nas pro pasażerska ofensywa w postaci nowych ofert? Na te i inne pytania na pewno jeszcze będziemy szukali odpowiedzi.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony