Partnerzy serwisu:

To już dwa lata Strefy Ciszy w Pendolino. Pasażerowie ją chwalą

inf. pras. 25.04.2018 5,3k

arrow
arrow
To już dwa lata Strefy Ciszy w Pendolino. Pasażerowie ją chwalą
Rys. PKP IC
To już dwa lata Strefy Ciszy w Pendolino. Pasażerowie ją chwalą
To już dwa lata Strefy Ciszy w Pendolino. Pasażerowie ją chwalą
Od połowy kwietnia 2016 r. do połowy tego miesiąca ze Strefy Ciszy w składach Pendolino skorzystało blisko 930 tys. pasażerów. Większość z nich chwali taką możliwość podróży, a 95% osób deklaruje, że w przyszłości, decydując się na podróż pociągiem kategorii Express InterCity Premium, wybierze Strefę Ciszy – informuje PKP Intercity.
PKP Intercity jako pierwszy przewoźnik w Polsce wprowadził do pociągów Strefy Ciszy. Jest nią objęty 7. człon w każdym pociągu Pendolino, a cena biletu za przejazd jest taka sama jak za miejsce w klasie 2. Osoby, które wybierają podróż w strefie oczekują spokoju, a też same muszą respektować obowiązek cichego zachowania. Z zasadami funkcjonującymi w tym miejscu można zapoznać się choćby na filmie:
 
O tym, jak kulturalnie podróżować, przypominają slajdy wyświetlane na ekranach oraz specjalne zawieszki umieszczone przy siedzeniach. Od kwietnia 2016 roku, tj. od czasu uruchomienia Strefy Ciszy, w składach Pendolino rozwieszono blisko 10 tys. informacyjnych ulotek.

Strefa Ciszy – popularna i polecana

Już niebawem w podróż w Strefie Ciszy wybierze się milionowy pasażer! Do tej pory wybrało ją blisko 930 tys. osób. Jak pokazują badania przeprowadzone wśród pasażerów, ponad połowa użytkowników strefy to kobiety (59%). Podróżowanie w niej polubili wszyscy, bez względu na wiek, a więc zarówno osoby młode, w średnim wieku, jak też emeryci. Dominującą grupę (54%) podróżujących stanowili mieszkańcy aglomeracji (miast powyżej 500 tys. mieszkańców). Większość pasażerów korzystała ze strefy odbywając podróż w celach prywatnych (47%), a część w służbowych (33%). Co piąty pasażer jeździł w strefie, udając się na uczelnię, do szkoły czy pracy.

– Przed wprowadzeniem Strefy Ciszy przeprowadziliśmy badania. Aż 62,3% ankietowanych stwierdziło wówczas, że takie rozwiązanie jest atrakcyjne. Po dwóch latach jego funkcjonowania aprobatę dla takiej podróży wyraził niemal każdy, kto ze strefy skorzystał. Zależy nam, aby podróż dla wszystkich pasażerów była komfortowa, a szczególnie w składach Pendolino, które w przewozach pasażerskich tworzą kategorię Premium – podkreśla Agnieszka Serbeńska, rzecznik PKP Intercity.

Aż 95% osób zadeklarowało, że w przyszłości, wybierając się w podróż składem kategorii Express InterCity Premium, skorzysta ze Strefy Ciszy. Zadowoleni pasażerowie chętnie rekomendują innym taką podróż. Aż 80% podróżnych poleca ją swoim znajomym i bliskim.

Świadomy wybór

Z przeprowadzonych badań wynika, że 93% pasażerów Strefy Ciszy świadomie wybierało bilet w tym konkretnym członie składu Pendolino. Część z nich jako argument za wyborem podało chęć odpoczynku lub potrzebę popracowania w ciszy (60%). Tylko 7% osób zakupiła bilet przez przypadek.

Wybieranie Strefy Ciszy to również wybieranie określonego stylu podróżowania – taktownego, uwzględniającego nie tylko siebie, ale współpasażerów. Oczywiście kulturalne zachowania powinny być wszechobecne – i spotykamy się z nimi – bez względu na środek transportu i klasę, w której podróżujemy, niemniej wyniki badania pokazały nam, że jest również potrzeba, nie tylko by zrelaksować się w trakcie podróży, ale by przebywać właśnie pośród osób, które potrafią uszanować innych – mówi Adam Jarczyński z Polskiej Akademii Protokołu i Etykiety, autor bloga dobremaniery24.pl.

Najchętniej czytamy w ciszy

Podróżni w Strefie Ciszy najczęściej spędzają czas czytając książki i prasę (co drugi pasażer). Niektórzy śpią lub odpoczywają (15%), a inni pracują (11%). Pozostali m.in. korzystają z laptopa (8%), słuchają muzyki przez słuchawki (8%) bądź uczą się (7%) – podaje PKP Intercity.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony