Partnerzy serwisu:

Tłumy przyszły pożegnać pociąg w Japonii

Łukasz Pastor 12.03.2017 2,3k

Kilkadziesiąt tysięcy miłośników branży kolejowej oraz okolicznych mieszkańców przyciągnęło niecodzienne widowisko. W japońskim mieście Kudamatsu, w prefekturze Yamaguchi, pociąg został przeładowany na statek. Stamtąd wyruszył w podróż do Wielkiej Brytanii, gdzie będzie obsługiwał trasy dalekobieżne.
Około 30 tys. osób przyglądało się transportowi pociągu, który został wyprodukowany w tamtejszym zakładzie Hitachi (Kasado). W porcie pociąg został załadowany na statek i wyruszył w drogę do Wielkiej Brytanii. Zwykle transport pociągów z zakładu do portu był prowadzony w porach nocnych, ponieważ w ten sposób udawało się unikać utrudnień związanych z ruchem drogowym. Tym razem można było przyjrzeć się procesowi transportowania pociągu w ciągu dnia. Skrajny człon składu opuścił fabrykę 5 marca w godzinach popołudniowych. Jechał na specjalnej platformie lokalnymi drogami. Do portu trafił po 40 minutach.

Władze miasta Kudamatsu postanowiły wykorzystać popularność tego wydarzenia i zaproponować tym samym nową atrakcję turystyczną. Chodzi o promowanie miasta, w którym znajdują się fabryki. Władze wystąpiły już do producenta taboru oraz do policji o organizowanie podobnych, specjalnych, ogólnodostępnych pokazów dla osób zainteresowanych.

Skrajny człon pociągu to jeden z 866 członów kupionych przez Wielką Brytanię w ramach programu modernizacji połączeń dalekobieżnych. Pociągi przedseryjne powstają w Japonii. Kolejne są już produkowane w europejskim zakładzie Hitachi (Pistoia we Włoszech).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony