Partnerzy serwisu:

TLK „Ustronie”: 124 minuty planowego postoju w Gdyni

Kasper Fiszer 05.10.2018 266

TLK „Ustronie”: 124 minuty planowego postoju w Gdyni
Stacja Gdynia Głównafot. Paweł Zdziarski, lic. CC BY-SA 2.0
Ponad dwie godziny będą spędzać w Gdyni podróżujący nocnym pociągiem z Kołobrzegu do Przemyśla w dwie październikowe noce. W związku z ograniczeniami w ruchu pomiędzy Wejherowem a Gościcinem wejherowskim PKP Intercity musiało wprowadzić zaskakujący zamknięciowy rozkład jazdy. Na utrudnienia muszą przygotować się także podróżujący połączeniami regionalnymi – na szczęście ich podróż nie wydłuży się aż tak znacznie.
Jak zauważyli nasi Czytelnicy, przez dwie październikowe noce pociąg TLK „Ustronie” z Kołobrzegu do Przemyśla Głównego będzie kursował ze zmienionym rozkładem jazdy. Osobliwością będzie bardzo długi planowy postój w Gdyni: przyjazd zaplanowano już na 20:41, a wyjazd – dopiero na 22:45. PKP Intercity potwierdziło, że przeszło dwugodzinna przerwa w podróży to nie błąd w internetowych wyszukiwarkach połączeń.

Podróż w pełnej relacji zajmie prawie 20 godzin

– W dwie noce pociąg TLK „Ustronie” musi wyjechać z Kołobrzegu wcześniej ze względu na wprowadzoną przez PKP PLK przerwę w ruchu na szlaku Wejherowo – Gościcino Wejherowskie – mówi Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy przewoźnika. 26 i 27 października nocny kurs rozpocznie więc swój bieg już o 16:55, a zatem 2 godz. i 22 min. wcześniej niż w pozostałe dni. O tyle właśnie wydłuży się podróż w pełnej relacji – z 17 godz. 12 min. do aż 19 godz. 34 min.

Zmiana nie wpłynie więc na podróż osób wsiadających do pociągu w Trójmieście lub na dalszym odcinku trasy. – Składy TLK „Ustronie” przejeżdżają przed przerwą i czekają w Gdyni na planowy odjazd. Ponieważ zmiana dotyczy krótkiego okresu, PKP Intercity nie zmienia rozkładu jazdy na odcinku Gdynia – Przemyśl – tłumaczy nasza rozmówczyni.

Zmiany także w rozkładzie Polregio i SKM Trójmiasto

Należy dodać, że we wspomniane dwa październikowe wieczory – 26 i 27 dnia miesiąca – wprowadzone zostaną także zmiany w rozkładzie jazdy pociągów regionalnych. Autobusowa komunikacja zastępcza zostanie wprowadzona w zamian za dwa późnowieczorne pociągi Przewozów Regionalnych (relacji Gdynia Główna – Słupsk – Gdynia Główna). Podobna organizacja ruchu dotyczyć będzie także jednego połączenia obsługiwanego przez SKM Trójmiasto – z Gdańska do Lęborka.

PR uruchomią autobusy zastępcze jedynie na odcinku Wejherowo – Luzino (na stacjach stycznych pasażerowie przesiądą się do pociągów). Co istotne, autobusy ominą przystanek Gościcino Wejherowskie, zatrzymując się w zamian przy tamtejszej szkole. SKM dowiezie natomiast swoich podróżnych transportem zastępczym aż do Luzina.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony