Partnerzy serwisu:

TLK Sudety i TLK Kormoran wyruszą w trasę później. Dlaczego?

Michał Szymajda 15.12.2020 7,6k

TLK Sudety i TLK Kormoran wyruszą w trasę później. Dlaczego?
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Zarówno pociąg TLK Sudety, jak i TLK Kormoran nie ruszyły w drogę z momentem wprowadzenia nowego rozkładu jazdy. Oba mają pojechać przez Dolny Śląsk po liniach, gdzie dawno nie widziano pociągów dalekobieżnych. Dlaczego tak się stało?
Od 13 grudnia jeździmy pociągami według nowego rozkładu jazdy. Najważniejsze zmiany wprowadzone przez operatora opisaliśmy w tekście „Rozkład jazdy 2020/2021. Jak będzie wyglądać siatka połączeń PKP Intercity?” Tego dnia w trasę nie wyjechał jednak TLK Sudety, który zapewni komunikację Krakowa z Jelenią Górą przez m.in. Gliwice, Nysę, Kamieniec Ząbkowicki, Świdnicę i Wałbrzych. Zapytaliśmy przewoźnika, czy nie jest to związane z niską (ze względu na wypadki) dostępnością lokomotyw SU160. Przewoźnik zaprzecza temu, ponieważ w tej części Polski Gamy nie będą pracowały.

– Przesunięcie daty startu TLK Sudety wynika z wprowadzenia przez PKP PLK przerwy w ruchu na szlaku Piława Górna – Ząbkowice linii kolejowej nr137 w terminach od 9 listopada do 4 grudnia – poinformowało biuro prasowe spółki. Dopiero od 4 grudnia odbywały się więc jazdy zapoznające maszynistów ze szlakiem, co uniemożliwiło, zdaniem przewoźnika, start TLK Sudety 13 grudnia. Pociąg ten ruszy w swój pierwszy kurs po wskazanej trasie 22 grudnia.

Co z TLK Kormoran, który ma ruszyć z Polanicy Zdrój przez Kłodzko, Katowice i Warszawę do Olsztyna? – Jeśli chodzi o pociąg TLK Kormoran to jego start kursowania jest czasowo zawieszony ze względu na uwarunkowania związane z epidemią. Decyzja o dacie jego uruchomienia zostanie podjęta na podstawie prowadzonych na bieżąco analiza – napisała Katarzyna Grzduk, rzeczniczka prasowa spółki.

Także inne pociągi uruchomione zostaną później. Np. 10 stycznia 2021 roku dostęp do usług PKP Intercity zyskają mieszkańcy Płocka i Gostynina, przez który zacznie jeździć nowy pociąg TLK Chemik relacji Płock – Katowice, zapewniający możliwość dojazdu do Łodzi, Kutna, Częstochowy i Katowic. Z Płocka i Gostynina możliwe będą podróże także w innych relacjach, np. do Krakowa, dzięki możliwości dogodnej przesiadki na stacji Łódź Widzew do pociągu IC Kazimierz.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony