Partnerzy serwisu:

TLK Pomorzanin zabierze podróżnych do Kudowy

jar, Rynek Kolejowy 15.06.2017 5,7k

TLK Pomorzanin zabierze podróżnych do Kudowy
Kadr ze stacji Kłodzko Główne - stan na 2011 r.fot. Rafał Jasiński
Przed kilkoma dniami informowaliśmy o utrudnionym dojeździe podczas wakacji do m.in. miejscowości uzdrowiskowych, takich jak Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój i Polanica-Zdrój. Miało tak się stać, mimo że skład TLK będzie przemierzał linię nr 309 Kłodzko Nowe – Kudowa-Zdrój. Jednak z uwagi na wydłużony czas przejazdu PKP Intercity zdecydowało, że nie będzie on dostępny dla pasażerów. Przewoźnik jednak zmienił zdanie i pociąg będzie mógł zabrać podróżnych.
Asymetryczna obsługa odcinka Kłodzko – Kudowa

Jak można było przeczytać na naszym portalu, zgodnie ze skorygowanym rocznym rozkładem jazdy 2016/2017, przewoźnik uruchamiający pociągi dalekobieżne zdecydował się na asymetryczną obsługę odcinka Kłodzko – Kudowa-Zdrój. Do ostatniej z wymienionych stacji podróżni mieli mieć tylko jeden pociąg dalekobieżny TLK Sudety, natomiast w przeciwnym kierunku zaplanowano kursowanie dwóch pociągów – TLK Sudety i TLK Pomorzanin. Ustalono, że ten ostatni zakończy jazdę w Kłodzku. Jednak skład miał pojechać dalej do Kudowy, ale bez podróżnych. Przedstawicielka przewoźnika tłumaczyła, że taka decyzja została podjęta z uwagi na wydłużony czas przejazdu. Jednak to rozwiązanie było niekorzystne dla podróżnych, bo m.in. przez większą część wakacji nie było dogodnej przesiadki na pociąg Kolei Dolnośląskich do Kudowy-Zdroju. Więcej można przeczytać tutaj.

Przewoźnik zmienia zdanie – zyskuje podróżny

Być może w związku z naszą publikacją przewoźnik jednak zmienił zdanie. Jak informuje "Rynek Kolejowy" Marta Ziemska, pełniąca obowiązki rzecznika prasowego PKP Intercity, TLK Pomorzanin pojedzie dalej. – W ostatni weekend, po konsultacji z zarządcą infrastruktury, została wprowadzona zmiana dotycząca kursowania pociągu TLK Pomorzanin na odcinku Kłodzko Główne – Kudowa. Od 1 do 11 lipca br. pociąg TLK Pomorzanin przyjeżdżać będzie do Kłodzka o 15:58, dzięki czemu pasażerowie będą mieli dogodne skomunikowanie z pociągiem regionalnym jadącym do Kudowy. Od 12 lipca br. TLK Pomorzanin znowu pojedzie bezpośrednio do Kudowy. Został zaplanowany dla niego dłuższy postój we Wrocławiu. W związku z tym pociąg dojedzie do stacji w Kłodzku o 16:35, odjedzie o 16:40, a następnie dojedzie do Kudowy-Zdroju o 18:25 – wyjaśnia przedstawicielka Zespołu Prasowego PKP Intercity.

Zatem pociąg TLK 56104 Pomorzanin z Gdyni Głównej połączy m.in. Trójmiasto, Bydgoszcz, Poznań i Leszno z Kudową-Zdrojem, a także z Dusznikami-Zdrojem, Polanicą-Zdrojem i Szczytną. Będzie to jedyne dzienne połączenie dalekobieżne, które obsłuży linię nr 309. Ponadto między Kłodzkiem a Kudową-Zdrojem ma kursować nocny TLK Sudety, który zapewni dojazd z m.in. Warszawy, Poznania i Kutna. Skorygowany rozkład jazdy został już opublikowany w wyszukiwarce internetowej PKP.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony