Partnerzy serwisu:

TLK Pogórze od grudnia dojedzie do Gorlic i Zagórza

Michał Szymajda 03.09.2019 6,7k

TLK Pogórze od grudnia dojedzie do Gorlic i Zagórza
Pociąg TLK na stacji w Sanoku w 2016 roku.Fot. ms, rynek-kolejowy
Wraz z zakończeniem remontu odcinka linii kolejowej 108 pomiędzy Wolą Łużańską a Gorlicami Zagórzanami, pojawiła się możliwość powrotu pociągów pasażerskich na odcinek Jasło – Gorlice. Od końca września skorzystają z tej możliwości Koleje Małopolskie, a także, w porozumieniu z SKPL – PKP Intercity. Od grudnia szykują się natomiast większe zmiany w obsłudze tej części Małopolski i Podkarpacia.
Od końca września Koleje Małopolskie zapowiedziały ponowne uruchomienie pociągów, które głównie studentom umożliwią dojazd do Krakowa z Jasła i Gorlic. Stanie się to możliwe dzięki zakończeniu prac przy remoncie infrastruktury kolejowej pomiędzy 7,7 a 19,6 kilometrem zelektryfikowanej linii kolejowej 108, pomiędzy Gorlicami a Wolą Łużańską. Kończące się prace pozwolą na podniesienie prędkości nawet do 100 km/h na odcinkach, gdzie jeszcze przed rokiem jeździło się prędkością od 30 do 50 km/h, z lokalnymi zwolnieniami do 20 km/h, przed zarośniętymi i znajdującymi się w złym stanie przejazdami kolejowo-drogowymi (więcej na temat założeń dla prac remontowych można przeczytać tutaj).

Jak się okazuje, również PKP Intercity, od września 2019 planuje powrót na naprawiony odcinek linii 108, a więc także do Gorlic i Jasła, na razie siłami swojego podwykonawcy. Pociągi SKPL (obowiązują w nich bilety PKP Intercity) będą kursować pomiędzy Tarnowem a Zagórzem przez m.in. Gorlice Zagórzany i Jasło od 16 września. Połączenie to będzie łącznikiem pociągu TLK Małopolska. Wyszukiwarki połączeń nie dają na razie odpowiedzi na pytanie co będzie działo się z połączeniem po 19 października, czyli z momentem wejścia w życie kolejnej korekty rozkładu. Pewne jest natomiast to, że do Gorlic, Jasła i Zagórza, przez wyremontowany fragment linii 108, pojedziemy od grudnia.

– Zakończenie remontu linii kolejowej nr 108 między Gorlicami Zagórzanami a Wolą Łużańską, umożliwiło spółce PKP Intercity zaplanowanie w projekcie rozkładu jazdy pociągów 2019/2020 całorocznego połączenia Gorlic Zagórzan z Krakowem, Katowicami i Wrocławiem. Wskazane połączenie od grudnia 2019 r. realizowane będzie pociągiem TLK „Pogórze” wykonującym przewozy na trasie Wrocław Główny – Zagórz – Wrocław Główny – poinformowało Ministerstwo Infrastruktury.

Resort podaje ponadto, że podległa mu spółka umożliwi dla TLK Pogórze dogodne przesiadki na stacji Kraków Główny na połączenia w stronę Warszawy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony