Partnerzy serwisu:

TLK Nida jeździ bez ogrzewania. PKP Intercity „monitoruje” sytuację

Michał Szymajda 18.02.2016 643

TLK Nida jeździ bez ogrzewania. PKP Intercity „monitoruje” sytuację
UTK ma wątpliwości co do jakości obsługi pasażerów w TLK Nida (zdjęcie ilustracyjne)Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Inspektorzy Urzędu Transportu Kolejowego wybrali się w podróż pociągiem TLK Nida w relacji Warszawa Zachodnia – Kielce. Nie była to podróż przyjemna.
Kontrole w pociągu TLK Nida prowadzone były kilkukrotnie pod kątem wygody podróżowania.

– 8 lutego inspektorzy Oddziału Terenowego Urzędu Transportu Kolejowego w Warszawie po raz kolejny przeprowadzili kontrolę w pociągu TLK Nida. Stwierdzono brak sprawnego ogrzewania w dwóch z trzech wagonów pociągu – informuje UTK.

Do czasu usunięcia usterek wagony te nie będą eksploatowane. Wcześniejsze kontrole tego pociągu prowadzone w styczniu również spowodowały wyłączenie wagonów z eksploatacji z powodu awarii ogrzewania i niesprawnych blokad drzwi.

– Prezes UTK jest zaniepokojony powtarzającymi się przypadkami uciążliwych dla pasażerów usterek w pociągu TLK Nida spółki PKP Intercity – komentują urzędnicy UTK. Jak na zarzuty urzędu odpowiada przewoźnik?

– Spółka cały czas inwestuje w naprawy, modernizacje oraz w nowy tabor. W ciągu dwóch najbliższych lat PKP Intercity przeznaczy blisko 2 mld zł na modernizacje taboru oraz stacji technicznych. Dzięki temu, będziemy w stanie zapewnić jeszcze wyższy standard podróży niż obecnie – komentuje biuro prasowe PKP Intercity i dodaje, że wszystko jest pod kontrolą.

– Cały czas monitorujemy, co dzieje się na trasie z naszymi pociągami i analizujemy każdą wykrytą przez nas lub przez Urząd usterkę. Wszelkie zalecenia Urzędu odnośnie pociągu TLK Nida są obecnie wdrażane.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony