Partnerzy serwisu:

Postój TLK Hańcza skrócony do 34 minut po interwencji posła

Jakub Madrjas 13.06.2020 15,4k

Postój TLK Hańcza skrócony do 34 minut po interwencji posła
TLK Hańcza na stacji BiałystokFot. Mariusz Bednarz, SM42.pl
Przed tygodniem informowaliśmy o interpelacji posła Jarosława Zielińskiego, który zwrócił uwagę na dramatyczne pogorszenie czasu przejazdu pociągu TLK Hańcza na podlaskim odcinku. Jak się okazuje, ostatecznie udało się skrócić postój pociągu w Białymstoku z 69 do 34 minut.
– Obecnie pociąg „Hańcza” relacji Kraków – Warszawa – Suwałki ma postój na stacji Białystok wynoszący 36 minut, a z docierających do mnie informacji wynika, że w nowym rozkładzie jazdy od 13 czerwca 2020 roku postój ten ma wynosić aż 69 minut (od 9:51 do 11:00). Pociąg jest obecnie prowadzony przez lokomotywę, której prędkość maksymalna to 125 km/h, co jeszcze wydłuża podróż – napisał poseł. Jakby tego było mało, zwraca uwagę, że TLK Hańcza składa się wyłącznie ze starych, wyeksploatowanych wagonów.

W odpowiedzi przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury potwierdził tak długi postój pociągu, uzasadniając to pracami prowadzonymi na Centralnej Magistrali Kolejowej „i zmienionym układem krzyżowań z pociągami jadącymi w przeciwnym kierunku, w związku z zamknięciem odcinka Szeligi – Biała Rawska”. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Jak się jednak okazuje, postoje uda się skrócić o połowę - do 34 minut. To o dwie minuty krócej, niż obecnie. - Ostatecznie w porozumieniu z PKP Polskie Linie Kolejowe postój w Białymstoku pociągu nr 31103 TLK Hańcza do Suwałk został skrócony w stosunku do pierwotnych założeń i wynosi 34 minuty. Jest to czas na manewry związane z wyczepianiem części wagonów oraz na zmianę lokomotywy - poinformowało "Rynek Kolejowy" biuro prasowe PKP Intercity. 

Jak podkreśla biuro prasowe przewoźnika, wydłużone postoje na stacjach, na które narzekają podróżni w różnych częściach kraju spowodowane są "różnorodnymi okolicznościami" m.in. pracami manewrowymi, skomunikowaniami czy prowadzonymi pracami torowymi.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony