Partnerzy serwisu:

TLK Drwęca zakończył bieg na wykolejnicy pod Gnieznem

Michał Szymajda 11.05.2016 570

TLK Drwęca zakończył bieg na wykolejnicy pod Gnieznem
Pod Gnieznem doszło do wykolejenia pociągu TLK Drwęca (zdjęcie ilustracyjne)Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
W środę rano doszło do niebezpiecznego zdarzenia na linii kolejowej 353. Pociąg 75104 TLK Drwęca relacji Poznań Główny – Olsztyn Główny wjechał na niewłaściwy tor na stacji Pierzyska na odcinku linii pomiędzy Poznaniem a Gnieznem.
– Do zdarzenia miało miejsce o godzinie 7:15 na stacji Pierzyska. Pociąg relacji Poznań – Olsztyn wjechał na niewłaściwy tor i zatrzymał się na specjalnym zabezpieczeniu, tak zwanej wykolejnicy. Na miejscu komisja ustala okoliczności zdarzenia – poinformował Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK. Zdaniem przedstawiciela PKP PLK i PKP Intercity nie było bezpośredniego zagrożenia dla pasażerów.

Po godzinie 8:00 pod opieką drużyny konduktorskiej pasażerowie przesiedli się do pociągu Kolei Wielkopolskich jadącego do Gniezna i stamtąd, autobusami podstawionymi przez PKP Intercity, zapewniono dalszą podróż.

Szlak kolejowy pomiędzy Poznaniem a Gnieznem jest drożny, choć ruch odbywa się po jednym torze. Jak podaje Portal Pasażera, pociągi pomiędzy Poznaniem a Gnieznem kursują z opóźnieniem od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Na tym samym portalu możemy przeczytać, że utrudnienia potrwają do godziny 19. Część pociągów do Gniezna i Poznania skierowano objazdem przez Wrześnię.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony