Partnerzy serwisu:

TLK Chemik po raz pierwszy dotarł do Płocka i Gostynina [film]

Michał Szymajda 11.01.2021 265

10 stycznia pociągi dalekobieżne po bardzo wielu latach wróciły do Płocka. Codzienne połączenie Płocka z Katowicami przez Łódź Widzew zapewnia pociąg TLK Chemik.
TLK Chemik zapowiadany był w rozkładzie jazdy od 10 stycznia i rzeczywiście kurs w relacji Katowice – Płock odbył się tego dnia. Pociąg z Katowic wyjechał o 17:31, w Płocku był o 23:11, 5 minut po planowanym w rozkładzie przyjeździe. Z kolei 11 stycznia miał miejsce pierwszy kurs „Chemika” z Płocka do Katowic. Pociąg wyjechał o 5:24 z Płocka i do Katowic dojechał zgodnie z rozkładem jazdy o 10:38. Pociąg kursuje przez Zawiercie, Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Łódź Widzew, Koluszki, Łowicz, Kutno i Gostynin. Pociąg obecnie składa się z trzech wagonów 111A i lokomotywy EU07.

Katarzyna Grzduk, rzeczniczka PKP Intercity zaznaczyła, że uruchomienie TLK Chemik będzie oznaczać włączenie w siatkę przewoźnika Płocka i Gostynina, a więc miast zamieszkałych łącznie przez ok. 140 tys. osób.

Ostatnim pociągiem pospiesznym dojeżdżającym do Płocka był „Koziołek” uruchamiany przez ówczesne PKP Przewozy Regionalne do roku 2007. Jego likwidacja tłumaczona była niewielkim zainteresowaniem podróżnych. Połączenie obsługiwane było jednostką elektryczną serii ED72.

Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu PKP Intercity reaktywowało także inne połączenie, TLK Sudety, z Krakowa do Jeleniej Góry przez Nysę i Świdnicę.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony