Partnerzy serwisu:

TKP Silesia z licencją UTK na przewozy towarowe. Będzie obsługiwać bocznice

inf. prasowa TKP Silesia 10.10.2017 2,5k

TKP Silesia z licencją UTK na przewozy towarowe. Będzie obsługiwać bocznice
Fot. TKP Silesia
Pod koniec września licencję na wykonywanie przewozów towarowych na polskim rynku otrzymała firma TKP Silesia.
TKP Silesia skupia się wyłącznie na wsparciu właścicieli bocznic i przewoźników kolejowych, którzy na bocznice docierają. Zajmuje się obsługą tzw. końcówek, wyręczając przewoźników w prowadzeniu prac manewrowych związanych z załadunkami i wyładunkami przewożonych przez nich towarów. Oprócz zadań typowo kolejowych, pracownicy firmy mogą też obsługiwać urządzenia załadowcze i wyładowcze, współpracować z kadrą klienta w zakresie wykorzystania kolei, jako elementu cyklu technologicznego, czy kompleksowo opiekować się bocznicą.

TKP Silesia pomoże w prowadzeniu bocznicy

– Wielu naszych klientów swoje bocznice traktowało dotąd jak ciężar, jako element infrastruktury firmowej, który nie przynosił zysków, a wymagał masy pracy i pilnowania dokumentów. My zmieniamy tę sytuację, bo dla naszych klientów zajmujemy się bocznicą kompleksowo – dopowiada prezes Mrózek.

– Prowadzimy audyty, które wykazują braki w dokumentacji bocznic, uprawnieniach pracowników zatrudnionych do ich obsługi, sprawdzamy stan techniczny bocznicy, zainstalowanych na niej urządzeń kolejowych i budynków. Przygotowujemy dla naszych klientów procedury kolejowe, szkolimy pracowników czy wreszcie wykonujemy dla nich bieżące utrzymanie infrastruktury oraz wszelkie czynności związane z koleją – usługi manewrowe, obsługę urządzeń załadowczych czy wspieramy ich naszą kadrą kolejową – mówi Radosław Mrózek.

Dla przewoźników kolejowych bardzo interesującą częścią usług TKP Silesia jest kierowane do nich wsparcie w zakresie szkoleń i wynajmu pracowników. Instruktorzy spółki wynajmowani są do centrów szkoleń kolejowych, wykonują również pouczenia okresowe u przewoźników czy szkolenia na zawody kolejowe wraz z egzaminami, zgodnie z programem pracodawcy. Firma dysponuje też własnymi, trzy- i czteroosiowymi lokomotywami manewrowymi, które wykorzystuje do prac na bocznicach klientów i wsparcia przewoźników.

Obszar działania

Głównym terenem działania TKP Silesia jest Śląsk i jego najbliższe okolice czyli obszar umownie ograniczony trójkątem Opole – Kraków – Częstochowa, wraz z pracą na kolejowych przejściach granicznych tego regionu. Poza tym obszarem spółka obsługuje bocznice klientów zlokalizowane również w województwie mazowieckim, a usługi szkoleniowe, audytorskie i utrzymania technicznego bocznic świadczy na terenie całego kraju.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony