Partnerzy serwisu:

Jest nowy przewoźnik na polskiej sieci kolejowej - TKP Silesia

Jakub Madrjas 26.02.2019 5,9k

Jest nowy przewoźnik na polskiej sieci kolejowej - TKP Silesia
Fot. TKP Silesia
Urząd Transportu Kolejowego wydał TKP Silesia Certyfikat Bezpieczeństwa część A i B. Oznacza to, że na sieci kolejowej pojawia się nowy przewoźnik.
Jak zapowiada Radosław Mrózek, współwłaściciel firmy, TKP Silesia będzie wykonywać prace polegające na przewozach krótkodystansowych, głównie na terenie Śląska, oraz w okolicy bocznic które obsługuje. -Dodatkowo będziemy specjalizować się w pracach manewrowych, przewozach ostatniej mili, a także pracach związanych z wybijaniem wagonów oraz przewożeniem wagonów do zakładów naprawczych - zapowiada "Rynkowi Kolejowemu" Mrózek.

- Marka firmy budowana jest w oparciu o wspieranie dużych przewoźników w specjalistycznych pracach, które nie są ich podstawową działalnością. Już dzisiaj na rynku współpracujemy z prawie wszystkimi liczącymi się przewoźnikami, jak DB Cargo, CTL czy Inter Cargo, wspierając ich rozwiązaniu problemów transportowych - mówi Mrózek. Dodatkowo TKP Silesia prowadzi także prace związane z utrzymaniem bieżącym wagonów. Od kilku lat specjalizuje się w obsłudze bocznic zakładowych.

Według zapowiedzi, nowy przewoźnik chce postawić na bezpieczeństwo pracownika i dobre relacje w osi pracownik - pracodawca - klient. Uzyskany właśnie certyfikat, umożliwiający prowadzenie własnych przewozów towarowych (do poziomu 500 mln tkm rocznie) w tym przewozów ładunków niebezpiecznych na sieci kolejowej PKP PLK jest ważny do 2024 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony