Partnerzy serwisu:

TIR wjechał pod pociąg [zdjęcia]

Jakub Madrjas 12.10.2016 639

arrow
arrow
TIR wjechał pod pociąg [zdjęcia]
Fot. KP PSP Białogard
TIR wjechał pod pociąg [zdjęcia]
TIR wjechał pod pociąg [zdjęcia]
TIR wjechał pod pociąg [zdjęcia]
TIR wjechał pod pociąg [zdjęcia]
TIR wjechał pod pociąg [zdjęcia]
TIR wjechał pod pociąg [zdjęcia]
Wczoraj w Daszewie w Gminie Karlino doszło do groźnie wyglądającego wypadku na przejeździe. Poszkodowanych zostało pięć osób, na szczęście nie ciężko. Jak się okazało, maszynista pociągu był pod wpływem alkoholu.
Wczoraj (11 października), po godzinie 11.00 na linii jednotorowej Szczecinek – Kołobrzeg, na zabezpieczonym znakami, m.in. znakiem STOP, przejeździe kolejowo – drogowym w miejscowości Daszewo pod pociąg Przewozów Regionalnych relacji Poznań – Kołobrzeg wjechał samochód ciężarowy. Poszkodowanych w tym zdarzeniu zostało 5 osób, z czego trzy wymagały przewiezienia do szpitala. Pozostali pasażerowie kontynuowali podróż uruchomionym pociągiem zastępczym. W związku z przerwą w ruchu pociągów na odcinku Wrzosowo – Białogard przewoźnik wprowadził zastępczą komunikację autobusową.

Z wstępnych ustaleń Policji wynika, że maszynista kierujący pociągiem w momencie zdarzenia był pod wpływem alkoholu. – W związku z tym, że Przewozy Regionalne na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo swoich pasażerów, maszynista do końca trwania postępowania wyjaśniającego zostanie zawieszony w pełnieniu obowiązków – mówi rzecznik PR Mikołaj Turowski. Jak podkreśla, w momencie rozpoczęcia pracy, czyli o godzinie 4:50 rano (ponad 7 godzin przed wypadkiem), maszynista był trzeźwy. – Spółka posiada jasno określone, restrykcyjne procedury dotyczące trzeźwości maszynistów – przypomina rzecznik. – Chcielibyśmy jednocześnie podkreślić, że Przewozy Regionalne na każdym etapie postępowania współpracują z organami badającymi przyczyny zdarzenia w miejscowości Daszewo – uzupełnia Turowski.

Dzisiaj po godzinie 5:00 przywrócono ruch na trasie Szczecinek – Kołobrzeg. – Służby PKP Polskich Linii Kolejowych pracowały non stop i rano zakończyły usuwanie skutków wypadku na przejeździe kolejowo – drogowym w miejscowości Daszewo – mówi rzecznik PLK Mirosław Siemieniec. Usunięto uszkodzony samochód. Wstawiony został na tory pociąg Przewozów Regionalnych i odbudowana uszkodzona sieć trakcyjna oraz słup.  

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony