Partnerzy serwisu:

Testowy pociąg Jasło - Krynica przyciągnął tłumy pasażerów

Jakub Madrjas 30.09.2019 183

Testowy pociąg Jasło - Krynica przyciągnął tłumy pasażerów
Fot. pioxat, cc-by-sa 4.0
Koleje Małopolskie uruchomiły w sobotę, 28 września, specjalne promocyjne kursy Jasło - Krynica-Zdrój - Jasło. Jak relacjonuje lokalna prasa, zainteresowanie było bardzo duże, a pociągi przewiozły tłumy pasażerów.
Jak informowały Koleje Małopolskie, celem było "rozeznanie rzeczywistego zainteresowania połączeniem" Jasło - Krynica-Zdrój wśród mieszkańców. Pociąg specjalny odjechał 28 września z Jasła o godzinie 7:35, a do Krynicy-Zdrój dotarł o godzinie 10:50. Powrotny kurs wyruszył z Krynicy od 17:56, zaś do stacji docelowej Jasło dojechał o 21:00. Ceny w jedną stroną kosztowały do 12,50 zł.

Prawie 300 osób w pociągu 

Imprezy nie podsumowały jeszcze ani KMŁ, ani urząd marszałkowski, ale lektura lokalnej prasy nie pozostawia złudzeń. Gazeta Krakowska podaje, że bilety zakupiło 256 osób. - Pomysł uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło-Biecz-Gorlice (Zagórzany)-Stróże-Grybów-Nowy Sącz- Krynica, pojawił się dwa lata temu. Na razie kolej prowadzi tylko testy, ale ich korzystny wynik może zadecydować o uruchomienia stałego składu, który pozwoli na szybkie dotarcie do znanych sądeckich uzdrowisk - podaje gazeta.

"Test wypadł korzystnie" - podaje sądeczanin.info. - Głównym argumentem decydującym o podjęciu takiej próby był sukces połączenia Jasło-Kraków Główny, które od momentu jego uruchomienia cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Uznaliśmy, że należy sprawdzić, czy inne kierunki podróży z Jasła również się sprawdzą -wyjaśnia portalowi Przemysław Żywicki, zastępca dyrektora Kolei Małopolskich.

Walczył od dwóch lat


- Informacja o uruchomieniu pociągu dała mnóstwo mi dużo satysfakcji. Po raz kolejny uwierzyłem, że działając społecznie, w zdeterminowanym na osiągnięcie celu zespole, można zrobić coś pożytecznego - dodał Adam Filar, koordynator kampanii KochamKolej.pl, który zabiega od dwóch lat o uruchomienie takich pociągów.

"Próba zakończona sukcesem" - to z kolei opinia Jasło4U. Jak podaje, pociągiem podróżowało w sumie 287 osób. - Teraz przyszedł czas na chłodną ocenę pomysłu uruchomienia w przyszłości stałego, sobotniego połączenia kolejowego Jasło – Krynica-Zdrój – Jasło. Wczorajszy, próbny kurs może okazać się dobrym prognostykiem w kontekście ruchów i podejmowanych w przyszłości decyzji w tej materii - pisze portal. 

Jak przypominają Koleje Małopolskie, od 29 września po wakacyjnej przerwie wracają studenckie niedzielne połączenia Nowy - Sącz Jasło i Jasło - Kraków oraz piątkowe Kraków - Jasło i Jasło - Nowy Sącz. Z kolei niedzielny kurs Nowy Sącz - Jasło odbywa się z wjazdem do Gorlic i jest skomunikowany w Jaśle z pociągiem PR do Rzeszowa.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony