Partnerzy serwisu:

Tęczowy pociąg ICE na torach [zdjęcia]

Michał Szymajda 09.07.2021 3,9k

arrow
arrow
Tęczowy pociąg ICE na torach [zdjęcia]
ICE3 z tęczowymi barwami Fot. DB
Tęczowy pociąg ICE na torach [zdjęcia]
Tęczowy pociąg ICE na torach [zdjęcia]
Tęczowy pociąg ICE na torach [zdjęcia]
Tęczowy pociąg ICE na torach [zdjęcia]
Tęczowy pociąg ICE na torach [zdjęcia]
Deutsche Bahn przyozdobiły jeden ze swoich szybkich składów tęczą, wyrażającą solidarność z osobami nieheteronormatywnymi. Zwłaszcza z pracownikami kolei skupionymi wokół społeczności „rainbow”, która działa w DB.
– Wysyłamy jasny sygnał dotyczący tego, że Koleje Niemieckie są otwartą społecznością, bez dyskryminacji. Grupa DB po raz kolejny podkreśla swoje wsparcie dla społeczności LGBTIQ – powiedział Richard Lutz, prezes DB.

Okazja do pokazania ICE z tęczową wstążką w miejscu czerwonego (ostatnio zielonego, ze względu na chęć podkreślenia ekologicznego aspektu działania kolej) pojawiła się wraz z dziesięcioleciem działającego w DB związku pracowników „Rainbow”, skupiającego głównie osoby nieheteronormatywne. Pociąg został zaprezentowany na stacji Berlin Gesundbrunnen, skąd udał się do Monachium, gdzie dotrze na godzinę 16:42. W tym bawarskim mieście zaczyna się właśnie PrideWeek. Tęcza na szybkim pociągu pozostanie także po tym wydarzeniu.

– Tęcza jest międzynarodowym symbolem tolerancji, akceptacji zgody na różnorodność. Ten symbol wprowadzamy do debaty publicznej. W Kolejach Niemieckich różnorodność jest częścią naszej tożsamości i jest zawarta w strategii korporacyjnej. W związku z tym, że te wartości należą do naszego DNA, promujemy otwartość przy pomocy tego symbolu – dodał szef Deutsche Bahn.

– W DB jesteśmy wszystkimi kolorami tęczy, nasza różnorodność czyni nas silnymi. Jako firma deklarujemy szacunek i wiarę we współpracę. Jesteśmy powołani do traktowania różnorodności naszych pracowników i pasażerów z szacunkiem. Na skrytą czy otwartą dyskryminację nie ma w DB miejsca. Chcemy żyć w społeczeństwie, w którym wszyscy mamy równe szanse i akceptujemy się na równych zasadach. Koleje Niemieckie wspierają te zasady i promują tolerancję – powiedział dyrektor Martin Seiler, odpowiedzialny w DB za relacje pracownicze i zatrudnienie.

Pociąg ICE należy do typu potocznie nazywanego ICE3. Będzie kursować pomiędzy Berlinem a Monachium.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony