Partnerzy serwisu:

Tęczowe wagony na brytyjskich torach. „Promujemy równe społeczeństwo”

Michał Szymajda 26.08.2020 1109

Tęczowe wagony na brytyjskich torach. „Promujemy równe społeczeństwo”
Fot. Avanti West Coast
Jedenastowagonowy pociąg Pendolino kursujący w ramach siatki połączeń Avanti West Coast został przyozdobiony w tęczowe barwy. Załoga pociągu podczas pierwszego kursu w specjalnych barwach składała się z osób o odmiennej niż heteroseksualna orientacji.
– Jestem niezwykle podekscytowana tym wydarzeniem. Pokazujemy, że wśród nas pracują także osoby o innej orientacji seksualnej. Robimy to po to, by wskazać na potrzebę równości nas wszystkich. To pierwsza taka inicjatywa w Wielkiej Brytanii – powiedziała Sarah Copley, dyrektor zarządzająca Avanti West Coast

Załoga pociągu podczas pierwszego kursu została dobrana w taki sposób, aby składała się z osób ze społeczności LGBT. Paul Austin, kierownik pociągu, powiedział, że ideą akcji jest promocja tolerancji wobec osób o odmiennych niż heteroseksualne orientacji. - Pracuję na pokładzie tego pociągu dla idei akceptacji tego kim jestem, cieszę się, że mogę reprezentować naszą społeczność pracując na sieci kolejowej Avanti. Pracujemy dla wszystkich, niezależnie od tego jaką rasę, orientację czy płeć reprezentują – dodał.

Na pokładzie pociągu znajduje się literatura poświęcona idei równości i tolerancji wobec osób nieheteronormatywnych. Pojazd z zewnątrz zyskał częściowo tęczowe barwy, przez co jest bardzo charakterystyczny. W przyszłości załoga będzie się jednak składać z osób o rozmaitej orientacji. Pociąg kursuje z Londynu Euston do stacji Manchester Piccadilly. W pierwszy kurs w nowym malowaniu udał się 25 sierpnia.

Avanti West Coast przejęło franczyzę na obsługę linii z Londynu do Manchesteru i szeregu innych tras od grudnia 2019, zastępując na niej poprzedniego operatora, którym był Virgin Trains. Operuje na tymi samymi pociągami Pendolino co wcześniej Virgin. Ma ich łącznie 56 sztuk. Właścicielem Avanti West Coast jest w 70% First Group, w 30% włoski przewoźnik Trenitalia. Od 2026 roku Avanti będzie miało koncesje na obsługę budowanej szybkiej linii HS2.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony