Partnerzy serwisu:

Technologie Medcomu docenione przez Siemens Mobility

simetra 29.09.2022 1k

Technologie Medcomu docenione przez Siemens Mobility
fot. Siemens Mobility
Podczas tegorocznych targów InnoTrans, Siemens Mobility nagrodził dostawców, którzy w największym stopniu przyczynili się do sukcesów firmy. Wśród nich znalazł się Medcom. Polski producent został nagrodzony w kategorii: „Technologia i Innowacje”.
Medcom i Siemens Mobility współpracują od wielu lat. Polska spółka dostarcza przetwornice do tramwajów oferowanych przez Siemens Mobility na rynku północnoamerykańskim. Zasilają one tramwaje w Calgary, San Diego, Seattle i Orange County.
Zarząd Siemens Mobility docenił przede wszystkim doskonałą współpracę przy dwóch wspólnych projektach: OESS – pokładowym systemie zasilania bateryjnego do tramwajów oraz EEB - serii systemów zasilania do wagonów pasażerskich.

Pokładowy system zasilania bateryjnego do tramwaju S700 dla Charlotte

Zaprojektowany przez Medcom system OESS (Onboard Energy Storage System) zamienił tramwaj S700 dla Charlotte w Stanach Zjednoczonych w pojazd hybrydowy, pokonujący część trasy bez zasilania z sieci trakcyjnej. System zaprojektowany przez Medcom jest rozwinięciem prototypowego rozwiązania, które wcześniej testowano w San Diego, ustanawiając przy okazji rekord Guinessa w najdłuższym przejeździe tramwaju zasilanego z baterii. Rozwiązanie zastosowane w Charlotte jest eksploatowane od ponad roku i z powodzeniem spełnia wyśrubowane wymagania klienta końcowego.

Wręczając nagrodę, Rainer Straub, Chief Purchasing Officer w Siemens Mobility powiedział: „Sukces tego systemu pozwolił Siemens Mobility wysunąć się na pozycję lidera w bateryjnych lekkich pojazdach szynowych”.

System zasilania do wagonów pasażerskich

Na gali Siemens Mobility Supplier Award doceniono także drugi projekt Medcomu - system zasilania dla platformy wagonów pasażerskich. Urządzenie EEB – Electric Equipment Box, zasila wagony pasażerskie oraz ładuje baterie zasilania awaryjnego. Wagony wyposażone w to rozwiązanie są obecnie eksploatowane w Kanadzie i w USA. Opisując projekt, przedstawiciel Siemens Mobility podkreślił, że „rozwiązanie EEB stało się częścią platformy pozwalając na redukcję masy o 600 kg i skrócenie czasów dostawy do klientów o 3 miesiące”.

Podsumowując współpracę z Medcomem Reiner Straub docenił również długotrwałe osiągnięcia techniczne polskiego producenta oraz podejście zorientowane na rozwiązywanie problemów oraz proaktywną współpracę.

Wyróżnienia zostały wręczone 23 września br. w trakcie berlińskich targów InnoTrans. W imieniu Medcomu nagrodę odebrał Piotr Wroński - wiceprezes Medcomu.  – Nagroda od Siemens Mobility jest kolejnym potwierdzeniem, że indywidualne podejście do potrzeb klienta połączone z siłą naszej technologii i wiedzą inżynierską, to najlepszy przepis na sukces. Otrzymanie wyróżnienia jest oczywiście ogromną przyjemnością dla każdego dostawcy. Nam jednak największą satysfakcję zawsze sprawia zakończenie sukcesem kolejnych wymagających technicznie projektów. Współpracując z takim partnerem jak Siemens Mobility jesteśmy konfrontowani z wyzwaniami technicznymi, które w wielu przypadkach są innowacjami na skalę globalną. Cieszę się, że współpraca pomiędzy naszymi inżynierami i project managerami przynosi tak doskonałe rezultaty – mówi Piotr Wroński.

Warto odnotować, że w kategorii „Moving beyond” Siemens Mobility nagrodził Mitsubishi Electric, doceniając opracowanie technologii tranzystorów z węglika krzemu (SiC). To właśnie technologia węglika krzemu jest jedną z podstawowych innowacji wdrażanych w urządzeniach Medcomu, który korzysta m.in. z modułów półprzewodnikowych od Mitsubishi Electric. – Nagroda dla Mitsubishi Electric pokazuje, że Siemens Mobility ma bardzo podobne spojrzenie na postęp w energoelektronice. Od 2018 seryjnie produkujemy układy w technologii węglika krzemu i uważamy, że maksymalne wykorzystanie możliwości jakie ona daje, jest kluczem do energooszczędnego transportu publicznego. Już ponad 1000 pojazdów z naszą technologią SiC jeździ codziennie po torach i ulicach europejskich miast a wyniki eksploatacji potwierdzają ponadprzeciętne oszczędności w zużyciu energii – dodaje Piotr Wroński.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony