Partnerzy serwisu:

Tarnowskie Góry: Biletu metropolitalnego brak

Gazeta Wyborcza, 21 lutego 2011 21.02.2011 64

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2011-02-21 10:10:07 Autor: Gubernator Kalifornii
---.128.126.130.static.crowley.pl

Gubernator Kalifornii
CYTAT:\"To z kolei oburza Romana Urbańczyka, szefa KZK GOP, który uważa, że MZKP w Tarnowskich Górach to niezależne, autonomiczne zrzeszenie i żadnych umów podpisać z nim nie może\"


NIE?????????????????

A niby jakim cudem można na jednym bilecie jeździć zarówno autobusami MZKP i KZKGOP???
2011-02-21 10:48:31 Autor: Kflik
---.8.104.65
że co?
Niedość, że ten bilet jest dobry( z minimalną ulgą - ok.10%) tylko dla dojeżdżających spod metropolii - spoza obszaru biletów strefowych PR (prawidłowa nazwa: Bilet DoMetropolitarny) to jeszcze nie jest honorowany na całym obszarze gdzie honorują bilety KZKGOP?
2011-02-21 11:04:08 Autor: Gubernator Kalifornii
---.128.126.130.static.crowley.pl

Gubernator Kalifornii
Jeszcze jedno: Cała Polska może na załączonym obrazku zobaczyć, jak to znakomicie \"integruje się\" komunikacja zbiorowa GOPu...
Jak małe dzieci: to nie ja, to on. Jeszcze się urbanek oburza i tupie nóżkami... MZKP chce, a KZKGOP i PR mają ich w głębokim poważaniu... No po prostu super...

Dla wyjaśnienia: pasażer, który zakupi ten bezdennie idiotyczny bilet aglomeracyjny może przy jego pomocy poruszać się autobusami KZKGOP. Pasażer, który zakupi bilet tylko na bus, może jeździć zarówno busami MZKP jak i busami KZKGOP. Niestety ten najgorszy w historii wszelkich ofert bilet nie przewiduje tu możliwości korzystania z busów MZKP, tylko KZKGOP, które nie jeździ do Tarnowskich Gór!!! No niesamowite!!!
I jeszcze jedno: Na stronie KZKGOP i PR szukałem, ale nijak nie mogłem nawet znaleźć oferty biletu aglomeracyjnego!!! Nie ma jak to frontem do klienta w GOP...

I jeszcze drugie najśmieszniejsze: w 2,5 mln aglomeracji ten bilet miesięcznie kupuje 800 osób (słownie: osiemset) :):):) Popularność tego biletu powala na kolana i świadczy o niezwykłych zdolnościach marketingowych PR i KZKGOP, nie mówiąc już o tej \"zakrojone na szeroką skalę kampanii reklamowej\"...
2011-02-21 11:50:27 Autor: Kflik
---.8.104.65
To nie tak.
Piszesz:
\"Popularność tego biletu powala na kolana i świadczy o niezwykłych zdolnościach marketingowych PR i KZKGOP, nie mówiąc już o tej \"zakrojone na szeroką skalę kampanii reklamowej\"...\"
przeciwnie, to bardzo dobrze że nie wciskają ludziom tego gniotu.
Ten bilet po prostu mało komu się opłaca.
2011-02-21 12:32:05 Autor: Gubernator Kalifornii
---.128.126.130.static.crowley.pl

Gubernator Kalifornii
Kflik, masz rację, ale takie kwiatki dla UMWŚ, KZKGOP i PR stanowią nie lada argument, za tym aby w ogóle nie robić integracji na Śląsku, bo po co, skoro ludzie nie są zainteresowani. Jak sam wiesz, wielokrotnie liczą się suche fakty, czyli w danym okresie korzystało z tej oferty x pasażerów, co oznacza, że... etc. Nikt nie zastanowi się dlaczego i czy zrobiono wszystko, żeby zachęcić pasażerów, do skorzystania z nowej oferty, abstrahując od tego, że ten bilet, to MEGA DNO!!!
Rezygnując z tego z reklamowania tego gniotu nie kierowali się przecież tym, że to mega gniot, tylko tym, że szkoda kasy, że się nie da, że po co. Taka prawda. Tak w GOP patrzy się na komunikację miejską - jak na zło konieczne. Nawet jak kiedyś będzie dobra oferta, to też nie będzie odpowiedniej kampanii, czy chociażby zwykłej informacji u przewoźnika realizującego daną ofertę...
2011-02-21 14:11:09 Autor: Kflik
---.8.104.65
Ten bilet metropolitalny to może takie coś na odczepcie się.

Będzie wymówka, było, nikt prawie nie korzystał więc po co wam wspólny bilet, koordynacja rozkładów itp.
2011-02-21 18:58:57 Autor: Kamil ze Slaska
---.broker.com.pl
Dziwne, czy unia biletowa miedzy KZK GOP Kce i MZKP TGy obowiazuje na wszystkie rodzaje biletów (jednorazowe, miesieczne, kwartalne) - ale nie obowiazuje w przypadku Biletu Metropolitalnego?? Ciekawe, jaki jest zapis w umowie miedzy MZKP i KZK GOP w temacie unii biletowej? Jak jest ten zapis sformulowany???

Tak wiec, co to znaczy, ze bilet metropolitalny nie obowiazuje w MZKP? To znaczy, ze w ogole nie mozna wsiasc do linii 19, gdyz ta linie obsluguje MZKP, czy moze na podstwie biletu metropolitalnego linia 19 mozna jezdzic tylko na odcinku bytomskim?? A linia 820, obslugiwana przez KZK GOP, czy mozna na podstwie biletu metropolitalnego wjechac linia 820 do Tarn Gór, czy na Stroszku trzeba wysiasc???


To co, KZK GOP prowadzil rozmowy z koleja nt Biletu Metropolitalnego, a MZKP nic o tym nie wiedzial??
2011-02-21 19:02:36 Autor: Kamil ze Slaska
---.broker.com.pl
Czekam na jakas oficjalna informacje, czy ów Bilet Metropolitalny bedzie obowiazywal w Kolejach Slaskich.
2011-02-28 23:18:13 Autor: Kamil ze Slaska
---.broker.com.pl
Bylby iezly numer, jakby to ,,niezalezne i autonomiczne zrzeszenie\'\', jakim jest MZKP TGy na wlasna reke porozumialoby sie z koleja i ustanowilo bilet autobusowo-kolejowy, tylko na obszarze MZKP. Nie ma tam zbyt wiele linii kolejowych (x), ale zawsze lepsze to niz nic (oczywscie, gdy cena biletu autobusowego-kolejowego nie jest wyzsza od sumy cen biletów).

Tylko, ze wtedy mogloby sie okazac, ze da sie.

PS (x)= Tarn Góry - Miasteczko, Tarn Góry - Nakło, Tarn Góry - Borowiany.
2011-02-28 23:22:39 Autor: Kamil ze Slaska
---.broker.com.pl
Zreszta z porozumienia MZKP i PR moglby powstac bilet, na podstawie którego mozna by sie POCIAGIEM poruszac daleko poza obszar gmin MKZP. Tak wiec majac na jednym bilecie dojazd do Bytomia czy Katowic oraz cala tarnogórska komunikacje miejska, to juz jest jakas oferta, np. dla dojezdzajacych z poszczegolnych dzielnic Tarnowskich Gór do Katowic.

Jesli chodzi o wszystkie pociagi osobowe przyjezdzajce do Katowic, to pocoagi zwlaszcza z kierunku bytomsko-tarnogórskiego jezdza najbardziej puste. Jak nie bedzie dobrej oferty wspólnego biletu, w szczególnosci na ta trase, to linii tej bedzie grozic zamiana na dwutorowa sciezke rowerowa.

Niech rowerzysci tez maja autostrady.
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony