Partnerzy serwisu:

Targi Trako oficjalne otwarte!

Jakub Madrjas 21.09.2021 3,1k

arrow
arrow
Targi Trako oficjalne otwarte!
fot. RK
Targi Trako oficjalne otwarte!
Targi Trako oficjalne otwarte!
Targi Trako oficjalne otwarte!
Targi Trako oficjalne otwarte!
W Gdański oficjalnie otwarte zostały międzynarodowe targi kolejowe Trako. Szereg wydarzeń i premier targowych można śledzić na portalu i w mediach społecznościowych Rynku Kolejowego.
- Miło mi widzieć państwa na żywo. Pandemia to bardzo trudny czas. Organizujemy wydarzenie w pełnym reżimie sanitarnym, starając się dbać o zdrowie naszych uczestników i własne – powiedział Prezes Międzynarodowych Targów Gdańskich Andrzej Bojanowski. - Jeszcze trzy miesiące temu rozbieraliśmy tu powstały w czasie pandemii szpital. Spełniliśmy swoją misję, we współpracy z Grupą Lotos. Zmodernizowaliśmy się do obiektu hybrydowego i jesteśmy dumni że mogliśmy pomóc ludziom. Obsłużyliśmy 850 chorych. A dzisiaj - jesteśmy gotowi żeby przywitać Państwa – mówił wyraźnie wzruszony prezes MTG.

Święto kolei w Gdańsku

- Dziś mamy święto kolei. Ponad 500 wystawców, 36 tys. metrów kw., wiele atrakcji, innowacyjnych rozwiązań i ciekawostek. Znajdźcie cztery dni w nawale swoich obowiązków – bo tyle będzie potrzeba, żeby poznać część dorobku przemysłu kolejowego w Polsce. Jeśli będziecie mówić o przyszłości, mówcie o kolei. Ten trudny czas pandemii pokazał, że kolej jest najlepszym środkiem transportu, odpornym na wszystkie zła i – powiedział prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.

- W poprzednich latach trwały debaty na temat zapaści polskiej kolei. Dziś trwają debaty na temat jej przyszłości - stwierdził Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury. – Cieszymy się z tego, że wielki program przebudowy polskiej kolei jest stale wzbogacany o kolejne komponenty. Kolej jest nowoczesna, bezpieczna i przyjazna środowisku ale przede wszystkim wypełnia strategiczny cel naszego rządu – walkę z wykluczeniem komunikacyjnym – dodał minister.

Kolej zmieniły pieniądze

- Dziś na targach spotykają się wszyscy najważniejsi ludzie w Polsce, którzy animują rozwój kolei i mają wpływ na to, jaka będzie jej przyszłość. Bardzo się cieszę, że tu w Gdańsku jest przestrzeń do takich debat, które przyczyniają się do dynamicznych zmian na polskiej kolei – zauważył Andrzej Adamczyk, podkreślając jednocześnie wagę miliardów złotych, które wydano w sektorze w ramach programów inwestycyjnych.

- Chciałbym żeby dla każdego kolej stała się środkiem transportu pierwszego wyboru - powiedział Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA. – Polska kolej od sześciu lat zmienia się w sposób, jakiego jeszcze nie było. Miliardy złotych na infrastrukturę liniową, na tabor, na dworce to po prostu ogromne pieniądze, które zmieniają rzeczywistość – podkreślał prezes Mamiński.

W imieniu unijnej Komisarz Transportu Adiny Vălean gości przywitał również szef jej gabinetu Walter Goetz. – Trako jest punktem odniesienia dla rozwoju całej kolei w Europie Środkowo-Wschodniej od 20 lat – powiedział Goetz, podkreślając, że środki unijne stanowią ponad 60% wartości inwestycji w sektorze kolejowym w Polsce. Spośród licznych innowacji planowanych do zaprezentowania na targach przedstawiciel Komisji wymienił lokomotywę wodorową Pesy.

Szereg wydarzeń i premier targowych można śledzić na portalu i w mediach społecznościowych Rynku Kolejowego.
Zdjęcia z wystawy taboru
można znaleźć tutaj
Zachęcamy do odwiedzenia nas na stoisku nr 38 w hali B. To jedna z niewielu okazji, by spotkać się z naszymi ekspertami oraz zespołem redakcyjnym i sprzedażowo-konferencyjnym. Można też otrzymać najnowszy, dedykowany targom numer naszego miesięcznika!
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Trako
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony