Partnerzy serwisu:

Targi InnoTrans odwołane. Miały odbyć się w kwietniu 2021 r.

Jakub Madrjas 22.10.2020 2,7k

Targi InnoTrans odwołane. Miały odbyć się w kwietniu 2021 r.
fot. Innotrans
Targi Innotrans, które zostały przełożone na kwiecień 2021 roku, odbędą się dopiero we wrześniu 2022 roku, w terminie kolejnej edycji. Organizator odwołał targi z powodu pandemii COVID-19.
Wiarygodne informacje o tym, że targi InnoTrans zostaną odwołane otrzymaliśmy dziś rano. Potwierdził je organizator – Messe Berlin. – Ze względu na stale zmieniającą się sytuację dotyczącą pandemii koronawirusa i wynikający z tego brak pewności planowania, targi InnoTrans zostają odłożone do 2022 roku. Po konsultacjach z międzynarodowymi uczestnikami rynku i wiodącymi stowarzyszeniami zdecydowała o tym Messe Berlin. Trzynasta edycja wiodących na świecie targów techniki transportu odbędzie się w dniach 20-23 września 2022 r. w Berlinie – poinformował organizator. To oznacza praktycznie odwołanie targów, bo w tym terminie miała odbyć się kolejna, czternasta edycja.

– Decyzja o przełożeniu targów InnoTrans na rok 2022 była bardzo trudna – powiedział dr Christian Göke, dyrektor generalny Messe Berlin cytowany w komunikacie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że teren targów może znów być potrzebny jako szpital polowy – tak było już na wiosnę tego roku.

Edycja 2020 imprezy miała mieć miejsce między 22 a 25 września. 21 kwietnia zarząd Targów Berlińskich wydał jednak komunikat, w którym poinformował, że termin wrześniowy jest już nieaktualny. Po konsultacjach rynkowych Messe Berlin postanowiło odłożyć targi InnoTrans 2020 na dni 27-30 kwietnia 2021 r. InnoTrans to międzynarodowe wiodące targi techniki transportu, które odbywają się co dwa lata w Berlinie. W ostatnich tygodniach trwały intensywne przygotowania do planowanej na kwiecień imprezy. Jak pisaliśmy, prezentację lokomotywy towarowej na ogniwa wodorowe chciała przeprowadzić Pesa.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport