Partnerzy serwisu:

Tańsze bilety Kijów – Warszawa i dwukrotnie więcej pasażerów

Martyn Janduła 13.09.2017 2,9k

Tańsze bilety Kijów – Warszawa i dwukrotnie więcej pasażerów
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Niedawne obniżenie cen biletów na międzynarodowe połączenie kolejowe Warszawa – Kijów – Warszawa cieszy się większym zainteresowaniem podróżnych niż dotychczas. Pociąg uruchamiany jest we współpracy przez PKP Intercity i Ukrzaliznycię. Ta druga podaje, że liczba jej pasażerów na całej trasie wzrosła niemal dwukrotnie.
Na mocy porozumień PKP Intercity i Ukrzaliznyci, którzy wspólnie uruchamiają pociąg międzynarodowy w relacji Warszawa – Kijów, postanowiono obniżyć ceny biletów. Od 3 września koszt biletów po zmniejszeniu ceny wynosi 1340 hrywien czyli ok. 190 zł (cena zależna od wahań kursu euro). Do tej pory cena ta wynosiła 2441 hrywien, czyli ok. 340 zł.

– Niemal dwukrotnie więcej pasażerów doceniło wygodę podróżowania koleją do Europy, dzięki obniżce cen biletów kolejowych – podają Koleje Ukraińskie. Jak dodaje spółka, przez ostatnie osiem miesięcy 2017 roku średnie napełnienie wagonu ukraińskiego na trasie Kijów – Warszawa wynosiło 37%. – Zaś w ostatnim tygodniu podwoiła się do poziomu 77% – informują. Najwięcej pasażerów z Kijowa do Warszawy zanotowano 5 września – Koleje Ukraińskie sprzedały wtedy 79 biletów czyli 94% posiadanych przez siebie miejsc.

– Jeśli popyt będzie wzrastał, to Ukrzaliznycia rozważy zwiększenie liczby wagonów w ramach tego składu – zapowiada spółka. W pociągu międzynarodowym kursują obecnie trzy wagony ukraińskie oferujące miejsce dla łącznie 84 osób. Aktualnie rozważane jest zwiększenie tej liczby do pięciu wagonów.

W tej chwili pociąg nr 67 z Kijowa do Warszawy wyrusza o 16:52 czasu lokalnego i przyjeżdża do stolicy Polski o 8:29. W drogę powrotną wyrusza o 16:01 i przybywa do Kijowa o 8:35. Koleje Ukraińskie przypominają ponadto, że każdy z pasażerów ma możliwość przewiezienia bezpłatnie w ruchu międzynarodowym do 36 kg bagażu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony