Partnerzy serwisu:

Tania marka szybkich pociągów na kolejnej trasie w Hiszpanii. Bilety od 7 euro

Michał Szymajda 19.01.2022 2,1k

Tania marka szybkich pociągów na kolejnej trasie w Hiszpanii. Bilety od 7 euro
Fot. Avla
Hiszpańskie państwowe koleje AVE uruchamiają low-costową markę Avla na drugiej trasie w Hiszpanii. Bilety na przejazd szybkim pociągiem są zaskakująco tanie.
Avla to tania marka szybkich pociągów, której właścicielem jest hiszpański państwowy koncern AVE. Po raz pierwszy Avla wyjechała na trasę w czerwcu 2021 roku i połączyła Barcelonę z Madrytem. Pociągi kuszą niskimi cenami – ceny biletów rozpoczynać się mają od 7 euro. Prawdopodobnie nowa marka nigdy by się nie pojawiła, gdyby nie Ouigo – tanie pociągi uruchamiane na tej samej trasie przez SNCF – Koleje Francuskie. Również Ouigo jest marką stworzoną dla budżetowych podróżnych i sprzedaje swoje bilety w podobnych, niskich cenach.

Teraz pociągi Avla wyjadą na drugą z tras – między Madrytem a Walencją. Stanie się to 21 lutego, a sprzedaż biletów będzie dostępna od 20 stycznia. Będą 3 pary tanich pociągów dziennie. Dwie pary będą miały zatrzymanie w miejscowościach Fernando Zóbel i Requena-Utiel Basin.

Pod marką Avla kursują przebudowane szybkie składy zespolone serii 112 produkcji Talgo, zdolne rozpędzić się do 320 km/h. Względem oryginalnych pojazdów jest w nich o 20% miejsc siedzących więcej, głównie dzięki pozostawieniu tylko jednej klasy – turystycznej. Wobec tego na pokład mogą zabrać 438 pasażerów. W pociągu bilety drożeją wraz ze zbliżaniem się terminu odjazdu, płaci się też za dodatkowy bagaż czy określone miejsce. Nie ma w nich przedziału barowego, a jedynie automat do sprzedaży napojów.

Jeszcze w 2022 roku na linii do Walencji ma się pojawić, również ekonomiczna, konkurencja wobec Avlo. Ma tu jeździć Ouigo oraz nowy przewoźnik z kapitałem włoskim – Iryo.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony