Partnerzy serwisu:

Tani długi weekend w Kolejach Mazowieckich, KD i Polregio. Z wyjątkiem Pomorza

Michał Szymajda 09.06.2022 2,8k

Tani długi weekend w Kolejach Mazowieckich, KD i Polregio. Z wyjątkiem Pomorza
Pociąg Polregio na Opolszczyźnie Fot. M. Szymajda
Wielkimi krokami zbliża się długi weekend. Koleje Mazowieckie i Polregio przygotowały dla pasażerów miłe niespodzianki, dzięki którym będą mogli zwiedzać regiony taniej.
Koleje Mazowieckie poinformowały, że w trakcie tzw. długiego weekendu czerwcowego, od 15 czerwca od godziny 18:00, aż do 19 czerwca 2022 r. do północy można będzie kupić jednorazowe bilety według taryfy „Bilet wycieczkowy”.

– Traktujemy piątek 17 czerwca, przypadający po Bożym Ciele, jako dzień wolny. Na podstawie biletu wycieczkowego można korzystać z przejazdów pociągami KM w relacji do 200 km. Termin ważności biletu, niezależnie od przejechanej odległości, wynosi 1 dzień – mówi Donata Nowakowska, rzeczniczka Kolei Mazowieckich.

O ile tańszy jest "Bilet wycieczkowy"?

Bilety wycieczkowe to bilety jednorazowe, które można kupić zarówno przez internet, przez telefon, w kasie czy automacie biletowym. Od normalnych biletów, ważnych od poniedziałku do piątku, różnią się niższą ceną. Na przykład Bilet wycieczkowy do Łowicza zamiast 23,70 zł kosztuje w weekendy 18,90 zł, a bilet do Ciechanowa 20,70 zł zamiast 28,40 zł.

– Dla niektórych osób długi weekend jest także okazją do odpoczynku na świeżym powietrzu oraz zetknięcia z rodzimym folklorem. Aby ułatwić takim osobom odkrywanie kultury ludowej Mazowsza, Koleje Mazowieckie zachęcają do odwiedzenia swoich partnerów w ramach akcji „Koleją do Kultury” – Muzeum wsi Mazowieckiej w Sierpcu i Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu – dodaje Nowakowska.

"Weekend w KD" także ważny dłużej

Także w Kolejach Dolnośląskich wydłużono ważność biletu weekendowego. Będzie ważny od środy, od godziny 18, aż do 6 rano w poniedziałek. Za bilet zapłacimy tylko 49 złotych! Szczegóły oferty dostępne są tutaj.

Super oferta Polregio. Ale nie na Pomorzu

Swoją znakomitą ofertę dla podróżników na długi weekend ma także Polregio.

– Rozszerzona została możliwość korzystania Biletów turystycznych (za 48 złotych, ważnych nie tylko w Polregio) i Mini biletów turystycznych (za 39 złotych, ważnych tylko w Polregio), które będą ważne od godz. 18.00 w środę 15 czerwca do godz. 6.00 w poniedziałek 20 czerwca 2022 r. – czytamy w komunikacie.

Jest jedno, za to poważne, „ale”. – Wydłużenie terminu ważności ww. biletów będzie obowiązywało w całym kraju z wyjątkiem województwa pomorskiego (ograniczonego stacjami: Bukowo Człuchowskie, Czarne, Gardeja, Prabuty, Silno, Słosinko, Smętowo, Stare Pole, Sycewice, Szlachta) – napisało biuro prasowe spółki. Dlaczego z oferty wyłączono jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów w kraju, gdzie także jeździ Polregio? To pytanie zadaliśmy już Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Pomorskiego. Czekamy na odpowiedź.

PKP Intercity już bez "weekendówek"

Niestety z oferty biletu weekendowego nie skorzystamy już w tym roku podczas długiego weekendu w PKP Intercity. W lutym spółka wycofała się z tej niezwykle popularnej oferty. Zamiast tego możemy poszukiwać przez intercity.pl tanich biletów jednorazowych. Z uwagi na popularność kolei w długi weekend, trzeba się z tym spieszyć.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony