Partnerzy serwisu:

Talgo Kolei Rosyjskich przewiozło w ciągu miesiąca ok. 2,8 tys. podróżnych

Witold Urbanowicz 18.01.2017 0

Talgo Kolei Rosyjskich przewiozło w ciągu miesiąca ok. 2,8 tys. podróżnych
fot. Michał Szymajda
Koleje Rosyjskie podsumowały funkcjonowanie międzynarodowego pociągu Striż z Moskwy do Berlina, obsługiwanego przez skład Talgo. W ciągu miesiąca z połączenia skorzystało ok. 2,8 tys. podróżnych.
Nowe międzynarodowe połączenie Kolei Rosyjskich (RŻD) na trasie z Moskwy do Berlina przez Warszawę, obsługiwane przez nowoczesne wagony Talgo, funkcjonuje od 17 grudnia 2016 r. Kontynuując ornitologiczną tradycję, pociągi otrzymały nazwę „Striż”, czyli „Jerzyk”. Składy kursują dwa razy w tygodniu – w sobotę i niedzielę z Moskwy i w niedzielę oraz poniedziałek z Berlina. W Polsce zatrzymują się w Terespolu, Warszawie, Poznaniu i Rzepinie.

Jak podsumowały Koleje Rosyjskie, w ciągu pierwszego miesiąca pociągi „Striż” przewiozły ponad 2800 podróżnych. Większość z nich – 67% – podróżowała z Rosji do Niemiec.

Pociągi Talgo, wyprodukowane w Hiszpanii, umożliwiają automatyczną zmianę rozstawu kół między europejskim (1435 mm) i wschodnim, szerokotorowym rozstawem (1520 mm). Dzięki temu pociąg pokonuje trasę z Moskwy do Berlina w 20 godzin i 14 minut.

Niedawno Koleje Rosyjskie pochwaliły się, że w 2016 r. w porównaniu do roku poprzedniego udało się przewieźć 8,5% więcej pasażerów na trasach międzynarodowych poza WNP. Największy wzrost odnotowano właśnie na trasie do Niemiec (32,6%).


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony