Partnerzy serwisu:

Talgo chce budować pociągi dla Wielkiej Brytanii

Tomasz Kościelny 29.10.2017 1,1k

Talgo chce budować pociągi dla Wielkiej Brytanii
Fot. Talgo
Hiszpański producent taboru kolejowego rozpoczął poszukiwania miejsca pod budowę zakładu, w którym powstawałyby pociągi. W tej chwili na terenie Wielkiej Brytanii pod uwagę brane są dwie lokalizacje.
Byłby to pierwszy zakład firmy Talgo na terenie Wielkiej Brytanii. W tej chwili trwają rozmowy w sprawie ewentualnego zlokalizowania montowni w Liverpoolu lub w Leeds. Carlos Palacio – szef hiszpańskiego producenta taboru, potwierdził niedawno plany ekspansji na rynek brytyjski. Budowa siedziby daje przede wszystkim lepsze przygotowanie do udziału w przetargach dla rynku brytyjskiego oraz do ich realizacji.

Aby znaleźć możliwie najlepsze miejsce do produkcji taboru, firma już od dawna analizuje kilka kluczowych lokalizacji na terenie Wielkiej Brytanii. Dodatkowo przedsiębiorstwo zawarło formalne porozumienia z lokalnymi samorządami oraz podmiotami, które mogłyby być zainteresowane powstaniem zakładu.

– Firma Talgo dostrzega ogromny potencjał Wielkiej Brytanii, gdzie cały czas rośnie zainteresowanie transportem pasażerskim oraz rośnie zapotrzebowanie na transport kolejowy. Gama produktów Talgo to nie tylko znane na całym świecie pociągi dużych prędkości, lecz także pojazdy przeznaczone do obsługi połączeń regionalnych – czytamy w komunikacie producenta.

Hiszpańska firma Talgo chce wykorzystać trend obserwowany od lat na torach Wielkiej Brytanii. Systematycznie zwiększa się tam liczba przewożonych pasażerów. Aby zaspokoić ten dynamiczny proces, przewoźnicy muszą inwestować w tabor kolejowy. Część z eksploatowanych pociągów niedługo będzie kwalifikowała się do wymiany, szczególnie że trzeba kupować tabor, który systematycznie będzie podnosił przepustowość na brytyjskiej sieci.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony