Partnerzy serwisu:

Talgo Avril już w produkcji

Jakub Madrjas 18.09.2018 28

arrow
arrow
Talgo Avril już w produkcji
Fot. Rynek Kolejowy
Talgo Avril już w produkcji
Talgo Avril już w produkcji
Talgo Avril już w produkcji
Hiszpański producent Talgo buduje już pierwszy skład bardzo dużej prędkości Avril dla hiszpańskich kolei Renfe. To najważniejszy punkt stoiska przewoźnika na tagach InnoTrans.
Narodowy przewoźnik Renfe wyłonił Talgo jako dostawcę pociągów dużych prędkości nowej generacji w listopadzie 2016 roku. Zakup 15 pociągów w podstawowej części zamówienia kosztuje ok. 337 mln euro plus 449 mln euro za trzydziestoletnie utrzymanie. Renfe rozszerzyło zamówienie o kolejnych 15 pociągów za 242,7 mln euro oraz 252,3 mln euro za 30-letni okres ich utrzymania.

Na stoisku producenta na targach InnoTrans najważniejszym punktem jest właśnie prezentacja pociągu nowej generacji Avril dla Renfe. Dzięki prędkości maksymalnej 360 km/h będą to najszybsze pociągi na torach Półwyspu Iberyjskiego. Konfiguracja pociągów jest charakterystyczna dla Talgo i obejmuje człony napędowe i krótkie człony toczne. Pomiędzy członami zamiast wózków zastosowano zestawy składające się z jednej pary niezależnych kół. Połowa składów dla Renfe zostanie wyposażona w możliwość zmiany rozstawu kół (sieć kolejowa w Hiszpanii składa się z torów o różnym rozstawie szyn).

Jak informują przedstawiciele producenta, krótkie – zaledwie 13-metrowe – człony pozwalają na zwiększenie szerokości członów do 3,2 metra, co oznacza szerszy przedział pasażerski. W pociągu jednopoziomowym znajdzie się dzięki temu 521 miejsc siedzących, montowanych w układzie 2+2 w klasie pierwszej i 2+3 w klasie drugiej.

Przedstawiciele Talgo informują, że pierwszy skład Avril jest już w produkcji. Jego dostawa przewidziana jest na 2020 rok – dziesięć lat po pierwszej prezentacji koncepcji składu na targach InnoTrans 2010. 


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony