Partnerzy serwisu:

Także Serbowie kupują Vectrony

Michał Szymajda 20.05.2018 2,1k

Także Serbowie kupują Vectrony
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Serbski operator cargo – Srbija Kargo – zakończył z sukcesem negocjacje na temat zakupu ośmiu wielosystemowych lokomotyw Siemens Vectron.
Poinformował o tym prezes przewoźnika Dušan Garibović. Pożyczka na zakup zostanie udzielona przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Garibović ograniczył się do stwierdzenia, że finansowanie odbędzie się w bardzo korzystny sposób, a Siemens zaoferował bardzo krótki czas dostawy, co akurat nie dziwi, gdyż modułowa konstrukcja lokomotyw i produkcja pudeł „na półkę” znacznie przyspiesza proces produkcji tego najchętniej kupowanego w Europie nowoczesnego elektrowozu.

Wielosystemowe lokomotywy mają pomóc operatorowi cargo w mocniejszym wejściu na rynki krajów ościennych – Chorwacji, Węgier, mają mu pozwolić na wjazd także do Austrii i Niemiec.

Ponadto Srbija Kargo zapowiedziała w tym roku remont aż 1100 wagon, który sfinansowany ma być ze środków własnych przedsiębiorstwa.

Serbia po latach kolejowego zastoju mocno ruszyła z inwestycjami w infrastrukturę kolejową, przy współpracy, m.in. z kapitałem chińskim i rosyjskim. Piszemy o tym tutaj. Z kolei o informacje o wynikach sprzedaży lokomotyw Vectron można znaleźć tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony