Partnerzy serwisu:

Także na zachodnim Pomorzu rośnie liczba pasażerów pociągów

Michał Szymajda 17.08.2022 958

Także na zachodnim Pomorzu rośnie liczba pasażerów pociągów
Fot. M. Synowiecki
Wygląda na to, że rok 2022 może być rekordowy jeśli chodzi o liczbę pasażerów korzystających z pociągów. Rekordy bije zarówno państwowa spółka PKP Intercity, jak i koleje regionalne.
– W pierwszym półroczu 2022 r. odnotowaliśmy w województwie zachodniopomorskim wzrost o 5,15 proc. w stosunku do roku 2019, natomiast od stycznia do czerwca z regionalnych przewozów kolejowych skorzystało 3 498 107 pasażerów (ponad 171 tysięcy więcej niż we wspomnianym 2019 roku) – poinformowało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Do liczby policzonych przez zachodnie Pomorze pasażerów nie wliczają się jeszcze uczestnicy Pol’and’Rock Festiwalu, który odbywał się w Czaplinku. Na łamach „Rynku Kolejowego” pisaliśmy 16 sierpnia o niewielkich perturbacjach w przewozach kolejowych w regionie, które wówczas miały miejsce. 

– Spodziewamy się, że do końca roku statystyki przewozów będą rosły jeszcze bardziej dynamicznie, ponieważ z naszych obserwacji wynika, że drugie półrocze zawsze jest lepsze od pierwszego. Prognozujemy, że w całym 2022 roku pociągi regio na Pomorzu Zachodnim przewiozą ponad 8 milionów osób. Jest szansa na wyrównanie, a nawet pobicie rekordu z roku 2011, kiedy to „naszymi” pociągami przewieźliśmy prawie 8 200 200 pasażerów – czytamy w informacji urzędu. Operatorem w regionie jest Polregio.

Bardzo dobre wyniki notuje dalekobieżny operator PKP Intercity. Ten przewoźnik właśnie poinformował o rekordowych przewozach, które miały miejsce w długi sierpniowy weekend.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony