Partnerzy serwisu:

Także Czesi uruchamiają swoje Pendolino

Michał Szymajda 14.05.2020 3,1k

Także Czesi uruchamiają swoje Pendolino
Pociąg Pendolino na dworcu w PradzeFot. Adam Homulicki
Kolejny etap odmrażania pasażerskiego transportu kolejowego trwa w Republice Czeskiej. Czesi, podobnie jak Polacy, zdecydowali się uruchomić swoje najszybsze pociągi.
PKP Intercity uruchomi pociągi kategorii EIP od piątku 22 maja. Na podobny ruch decydują się także Czesi, jednak oni zrobią to już 15 maja. W najbliższy weekend ma zostać uruchomionych sześć pociągów Pendolino w kategorii SC (trzy pary), które poruszać się będą między Pragą a Ostrawą i Bohuminem przy granicy z Polską. Bilety na wszystkie wskazane pociągi są już dostępne.

W ciągu dwóch ostatnich miesięcy czeskie Pendolino sporadycznie kursowało między Ostrawą i Pragą, jednak obsługując pociągi EC. Działo się to z uwagi na konieczność przemieszczania składów pomiędzy miastami, a Ceske Drahy wykorzystały ten fakt i wpuściły do pociągów pasażerów. W rozkładzie jazdy pociągów SC Pendolino nie pojawiały się od 21 marca.

Jednocześnie zdecydowano o wznowieniu kursowania kolejnych pociągów ekspresowych kursujących między Pragą a Czeskimi Budziejowicami.

Więcej na temat luzowania zasad przemieszczania się u naszych południowych sąsiadów można przeczytać tutaj. Kiedy i czy ruszymy pociągiem z Polski za granicę? O tym piszemy w tym tekście.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport