Partnerzy serwisu:

Tak kolej przygotowała się do ŚDM [infografika]

Rynek Kolejowy 28.07.2016 259

Tak kolej przygotowała się do ŚDM [infografika]
Rys. RK
W maju Grupa PKP została oficjalnym partnerem Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w dniach 26-31 lipca. Przedstawiamy przygotowania kolejarzy na infografice.
Jak szacują kolejarze, w czasie Światowych Dni Młodzieży na krakowskich dworcach pojawi się w sumie ponad 200 tysięcy podróżnych. Przyjazdy na uroczystości w Brzegach rozłożą się na kilka dni. 

Jak poinformowała o godz. 14:00 Grupa PKP, w poniedziałek, 25 lipca ruch pociągów przebiega bez zakłóceń. W przeddzień rozpoczęcia centralnych obchodów ŚDM do Krakowa przyjedzie największa grupa pielgrzymów. Przewoźnicy uruchomią dziś 44 dodatkowe pociągi. Od soboty 23 lipca z 300 zamówionych składów do Krakowa przyjechało już ponad 100 pociągów. Na wypadek wyższej frekwencji pasażerów w Warszawie i we Wrocławiu czekają składy rezerwowe. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

Oferta kolei dla gości Światowych Dni Młodzieży to w sumie aż 500 dodatkowych pociągów w specjalnie przygotowanym rozkładzie jazdy. Razem z regularnymi pociągami przewoźnicy kolejowi zaoferowali pielgrzymom 580 000 miejsc. Zwiększenie liczby pociągów do Krakowa będzie możliwe dzięki pracom zarządcy infrastruktury kolejowej – PKP PLK, których celem było zwiększenie przepustowości na najpopularniejszych liniach. Zrealizowane przez PKP PLK inwestycje obejmowały m.in. instalację nowoczesnych systemów sterowania ruchem kolejowym. 

Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży podróżują zarówno pociągami ogólnodostępnymi jak i uruchamianymi na zamówienie poszczególnych diecezji. Pociągi specjalne zawiozą pielgrzymów do miejsc uroczystości związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży. Są  to zarówno połączenia w ruchu dalekobieżnym, jak i lokalnym. Część przewoźników przygotowała dla pielgrzymów specjalne oferty biletowe.

Zwiększenie liczby pociągów to nie jedyne działania, które mają zachęcić podróżnych do korzystania z kolei w trakcie ŚDM. Podróżni udający się do Krakowa będą mogli korzystać z nowych oraz wyremontowanych przystanków kolejowych, m.in. Kraków Bieżanów, Kraków Zabłocie oraz Kraków Płaszów. Harmonogram prac utrzymaniowych i remontowych zaplanowano tak, aby na czas uroczystości ŚDM pasażerowie podróżowali bez utrudnień. Dla utrzymania sprawności przejazdów w pogotowiu czuwać będzie Kolejowe Ratownictwo Techniczne oraz specjalistyczne pociągi do naprawy sieci i usuwania usterek.

Przed i podczas uroczystości ŚDM zapewniona będzie również kompleksowa informacja dla pasażerów. Na kluczowych z punktu widzenia obsługi pielgrzymów dworcach pojawi się około 200 informatorów. Kompleksową informację dostarczać będą także punkty InfoDworzec – pasażer dowie się w nich m.in. o kursowaniu pociągów w czasie ŚDM, usługach i udogodnieniach na dworcu, a także o komunikacji miejskiej. Na blisko 120 dworcach w całej Polsce dostępne są strefy bezpłatnego Wi-Fi. Z darmowego Internetu można skorzystać w specjalnie oznaczonych lokalizacjach.

Wszystkie najciekawsze informacje na temat przygotowań Grupy PKP zebraliśmy na poniższej infografice. Można ją też pobrać w wysokiej rozdzielczości w formacie PNG i formacie PDF.

 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PKP Energetyka
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony