Partnerzy serwisu:

Tabor Dębica wdraża program naprawczy po decyzji UTK

Jakub Madrjas 01.09.2017 3,4k

Tabor Dębica wdraża program naprawczy po decyzji UTK
Fot. Tabor Dębica
Spółka Tabor Dębica opublikowała oświadczenie po decyzji Urzędu Transportu Kolejowego o wszczęciu postępowania w sprawie zawieszenia certyfikatu podmiotu odpowiedzialnego za utrzymanie (ECM) spółce.
25 sierpnia Prezes Urzędu Transportu Kolejowego poinformował, że wszczął z urzędu postępowanie w sprawie zawieszenia certyfikatu podmiotu odpowiedzialnego za utrzymanie (ECM) spółce Tabor Dębica. Pisaliśmy o tym tutaj. W związku z informacją opublikowaną na stronie internetowej Urzędu Transportu Kolejowego spółka wydała oświadczenie. Jak zaznacza, chce uspokoić wszystkich kontrahentów zaniepokojonych doniesieniem o wszczęciu postępowania.

Jak podkreśla spółka, postępowanie administracyjne nie jest tożsame z cofnięciem certyfikatu spółce. “Wykazane nieprawidłowości w procesie utrzymania, skutkujące ich natychmiastowym wyłączeniem dotyczą jedynie wagonów Zakładów Produkcyjno – Naprawczych Taboru Maszyn i Urządzeń „Tabor” M. Dybowski S.J.” - czytamy oświadczeniu.

Tabor Dębica informuje, że zarząd spółki przy współudziale właściciela obu spółek podjął decyzję o natychmiastowym opracowaniu i wdrożeniu planu naprawczego, który niezwłocznie zostanie przedstawiony organowi certyfikującemu do akceptacji.

"Jednocześnie dokładamy wszelkich starań oraz wdrożyliśmy wzmożony system kontroli dla wagonów wobec których aktualnie prowadzimy procesy utrzymaniowe, aby naprawy i przeglądy zostały wykonane z należytą starannością oraz spełnieniem wymagań w zakresie jakości, zgodności z wymaganiami dokumentacji systemu utrzymania oraz wszelkimi innymi wymogami gwarantującymi zapewnienie możliwości bezpiecznej eksploatacji tychże wagonów" - podkreśla Tabor Dębica.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony