Partnerzy serwisu:

Tabor Dębica wdraża program naprawczy po decyzji UTK

Jakub Madrjas 01.09.2017 4

Tabor Dębica wdraża program naprawczy po decyzji UTK
Fot. Tabor Dębica
Spółka Tabor Dębica opublikowała oświadczenie po decyzji Urzędu Transportu Kolejowego o wszczęciu postępowania w sprawie zawieszenia certyfikatu podmiotu odpowiedzialnego za utrzymanie (ECM) spółce.
25 sierpnia Prezes Urzędu Transportu Kolejowego poinformował, że wszczął z urzędu postępowanie w sprawie zawieszenia certyfikatu podmiotu odpowiedzialnego za utrzymanie (ECM) spółce Tabor Dębica. Pisaliśmy o tym tutaj. W związku z informacją opublikowaną na stronie internetowej Urzędu Transportu Kolejowego spółka wydała oświadczenie. Jak zaznacza, chce uspokoić wszystkich kontrahentów zaniepokojonych doniesieniem o wszczęciu postępowania.

Jak podkreśla spółka, postępowanie administracyjne nie jest tożsame z cofnięciem certyfikatu spółce. “Wykazane nieprawidłowości w procesie utrzymania, skutkujące ich natychmiastowym wyłączeniem dotyczą jedynie wagonów Zakładów Produkcyjno – Naprawczych Taboru Maszyn i Urządzeń „Tabor” M. Dybowski S.J.” - czytamy oświadczeniu.

Tabor Dębica informuje, że zarząd spółki przy współudziale właściciela obu spółek podjął decyzję o natychmiastowym opracowaniu i wdrożeniu planu naprawczego, który niezwłocznie zostanie przedstawiony organowi certyfikującemu do akceptacji.

"Jednocześnie dokładamy wszelkich starań oraz wdrożyliśmy wzmożony system kontroli dla wagonów wobec których aktualnie prowadzimy procesy utrzymaniowe, aby naprawy i przeglądy zostały wykonane z należytą starannością oraz spełnieniem wymagań w zakresie jakości, zgodności z wymaganiami dokumentacji systemu utrzymania oraz wszelkimi innymi wymogami gwarantującymi zapewnienie możliwości bezpiecznej eksploatacji tychże wagonów" - podkreśla Tabor Dębica.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony