Partnerzy serwisu:

Szynobusy Pesy w kolejnym włoskim regionie

Michał Szymajda 23.02.2016 374

Szynobusy Pesy w kolejnym włoskim regionie
Fot. Pesa
22 lutego zaprezentowano w Conegliano w regionie Veneto pociągi ATR 220 wyprodukowane w bydgoskiej Pesie. To ich premiera w regionie.
Pojawienie się nowych 3-członowych spalinowych pociągów zakupionych przez Trenitalię jest efektem przedłużenia kontraktu z przewoźnikiem przez region Veneto. Z pasażerami nowe pociągi pojadą na trasach pomiędzy Padwą, Treviso (stąd łatwo i szybko dojechać można do Wenecji), Conegliano i Belluno. Na trasy wyjadą w pierwszych dniach marca.

Od grudnia tego roku ATR220 zaczną jeździć także na liniach kolejowych dalej na północ, w kierunku Dolomitów. ATR220 można się obecnie przejechać także w Toskanii na linii Lucca – Aulla.

Trenitalia zamówiła w Pesie 40 spalinowych zespołów trakcyjnych ATR220, które w Trenitalii jeżdżą pod nazwą „Swing”. Relację i zdjęcia z ich prezentacji w Italii można zobaczyć tutaj. Pociągów nie ominęły tzw. problemy wieku dziecięcego, o których pisaliśmy w tym miejscu. Producent zapewniła, że zostały już rozwiązane. Od tego czasu ATR-om przydarzyła się jedna poważniejsza awaria.

W sierpniu 2015 roku Trenitalia ogłosiła przetarg na dostawę 500 pociągów regionalnych. O ten kontrakt będą się bili także polscy producenci.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony