Partnerzy serwisu:

Szybkie rozstrzygnięcie. SKM Warszawa akceptuje ofertę Newagu

Witold Urbanowicz 27.02.2020 386

Szybkie rozstrzygnięcie. SKM Warszawa akceptuje ofertę Newagu
fot. MJ
SKM Warszawa rozstrzygnął przetarg na dostawy i utrzymanie 21 elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz z usługą utrzymania przez siedem lat. Zamawiający zaakceptował dobrą cenowo ofertę Newagu, który wystartował w postępowaniu jako jedyny producent.
Przedmiotem ogłoszonego zamówienia jest dostawa 21 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Przewidziano pojazdy dwóch długości. Zamawiający zakłada, że 15 pojazdów będzie miało długość od 85 do 95 m, a pozostałe sześć – od 70 do 77 m. Więcej o specyfikacji pisaliśmy tutaj.

Przewidziano też usługę utrzymana przez okres siedmiu lat wraz z wykonaniem przeglądu P4. Przegląd ten musi być wykonany między piątym a siódmym rokiem eksploatacji. Zamawiający wymaga świadczenia usług utrzymania pojazdów w stosunku do każdego z pojazdów w sposób gwarantujący zachowanie współczynnika gotowości taboru na poziomie 97 % kwartalnie.

Oferty otwarto 14 lutego. Wystartował jedynie Newag, który wycenił swoją ofertę na kwotę 667,9 mln zł brutto, w tym 556,8 mln zł za dostawę pojazdów i 111,1 mln zł za usługę utrzymania. Mieści się to w budżecie zamawiającego, który określono na 779,3 mln zł brutto.

Zamawiający w ciągu dwóch tygodni dokonał analizy dokumentów pod kątem spełnienia wymogów określonych w postępowaniu i dzisiaj (27 lutego) rozstrzygnął postępowanie. Zgodnie z przewidywaniami SKM zaakceptowała ofertę Newagu. – Dzisiaj możemy potwierdzić oficjalnie, że nowe pojazdy dla warszawskiej SKM dostarczy polska spółka Newag. Producent z Nowego Sącza spełnił wszystkie wymagane procedury, zarówno w zakresie parametrów zamawianych pojazdów, jak i kwoty zamówienia – powiedział Alan Beroud, Prezes Zarządu SKM.

Dostawa dwóch pierwszych pojazdów powinna nastąpić w terminie do 23 miesięcy od podpisania umowy. Okres realizacji zamówienia określono na koniec listopada 2022 r.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony