Partnerzy serwisu:

Szybciej z Wrocławia do Wołowa i Głogowa po Nadodrzance

inf. pras. 09.06.2017 3,4k

Szybciej z Wrocławia do Wołowa i Głogowa po Nadodrzance
Fot. PKP PLK (zdjęcie ilustracyjne)
Poprawi się prędkość pociągów na dolnośląskim odcinku Nadodrzanki. PKP Polskie Linie Kolejowe za 62,5 mln zł przebudują 25 km torów między Wołowem a Małowicami Wołowskimi oraz Grębocicami a Głogowem. Efektem inwestycji będzie również lepsza obsługa podróżnych oraz możliwość przewozu cięższych ładunków towarowych.
Zasadniczy zakres robót związany jest z kompleksową wymianą toru nr 1 na dwóch odcinkach – pomiędzy Wołowem a Małowicami Wołowskimi i Grębocicami a Głogowem. Zostaną zamontowane nowe szyny i podkłady. PLK wymienią rozjazdy i zainstalują nowe urządzenia zabezpieczenia ruchu pociągów. Zakres prac obejmuje także modernizację urządzeń elektrycznego ogrzewania rozjazdów. Na 12 przejazdach kolejowo-drogowych położonych na szlaku Wołów – Małowice Wołowskie zostanie wymieniona nawierzchnia.

Poprawią się warunki odprawy podróżnych. Zrewitalizowanych i podwyższonych zostanie 7 peronów w Orzeszkowie, Małowicach Wołowskich, Grębocicach i Krzeptowie. Zostaną wyposażone w nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie. Przebudowane dojścia do peronów zapewnią dostęp do kolei osobom niepełnosprawnym.

Dzięki inwestycji zlikwidowane będą ograniczenia prędkości i polepszy się jakość usług przewozowych. Nowy tor umożliwi ruch pociągów z maksymalną prędkością do 120 km/h (towarowych do 100 km/h oraz prowadzenie ciężkich składów towarowych o nacisku na oś do 221 kN). Również odnowione obiekty inżynieryjne – w tym 2 wiadukty i 1 most – zostaną dostosowane do zwiększonej prędkości i obciążeń pociągów.

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę z konsorcjum firm: Infra Silesia i Transkopol na realizację zadania „Wymiana nawierzchni kolejowej wraz z robotami towarzyszącymi na linii kolejowej nr 273 Wrocław Główny – Szczecin Główny, szlak Wołów – Małowice Wołowskie oraz Grębocice – Głogów realizowanego w ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 273 na odcinku Wrocław – Głogów”. Rozpoczęcie robót budowlanych zaplanowano w sierpniu br. Prace zostaną ukończone w listopadzie 2018 roku. Inwestycja o wartości 62,5 mln zł finansowana jest ze środków budżetowych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony