Partnerzy serwisu:

Będzie nieco szybciej pociągiem z Cieszyna do Zebrzydowic

inf. pras. 24.11.2018 5k

Będzie nieco szybciej pociągiem z Cieszyna do Zebrzydowic
Fot. Patryk Farana, zdjęcie archiwalne
Można podróżować koleją z Cieszyna do Zebrzydowic. PKP PLK zakończyły na linii podstawowe prace. W grudniu od nowego rozkładu jazdy podróż na tej trasie skróci się poniżej 30 min. Na inwestycję przewidziano 24,4 mln zł ze środków PLK. W przyszłym roku planowana jest przebudowa peronów w Cieszynie Marklowicach, Pogwizdowie, Kaczycach i Kończycach.
Miedzy Cieszynem a Zebrzydowicami wymieniono tor na bezstykowy, zastosowano też betonowe podkłady. Remont obejmuje 5 obiektów inżynieryjnych. Efektem prac będą krótsze podróże. Dzięki zwiększeniu prędkości na szlaku z 20/40 km/h do 60 km/h, od nowego rozkładu jazdy (09.12.2018) pociągi pasażerskie pojadą 24 min, czyli o 8 min krócej niż przed pracami.

Dzięki nowym torom zmniejszy się oddziaływanie linii na otoczenie. Na linii kursują 4 pary pociągów pasażerskich (2 relacje Katowice – Cieszyn i 2 relacje Czechowice-Dziedzice – Cieszyn).

Finał wszystkich robót planowany jest do 31 grudnia 2018 r. Wykonawca dokończy prace m.in. na 10 przejazdach kolejowo-drogowych. Efektem będzie zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu kołowym i drogowym. W 2019 roku Polskie Linie Kolejowe planują jeszcze na linii remont 2 obiektów inżynieryjnych oraz przebudowę peronów w Cieszynie Marklowicach, Pogwizdowie, Kaczycach i Kończycach.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu pn. „Usprawnienie wywozu ładunków z terenu Górnego Śląska na obszarze działania Zakładu Linii Kolejowych Sosnowcu na liniach kolejowych nr 90 i 141 – roboty torowe i na liniach nr 90, 141, 93, 137, 138, 164 – roboty na obiektach inżynieryjnych”.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony