Partnerzy serwisu:

Szwajcarska firma Hupac zamawia 8 wielosystemowych lokomotyw od Siemensa

inf. prasowa 01.06.2017 450

Szwajcarska firma Hupac zamawia 8 wielosystemowych lokomotyw od Siemensa
fot. Siemens
Hupac – szwajcarska intermodalna firma transportowa – zamówiła osiem lokomotyw Vectron MS od Siemensa. Wielosystemowe lokomotywy będą pracować w Dolinie Renu w Alpach. Pierwsze dostawy rozpoczną się na początku lata 2018 roku.
Lokomotywy charakteryzują się mocą 6,4 MW i maksymalną prędkością 160 km/h. Oprócz krajowego systemu kontroli pociągu lokomotywy będą również posiadały Europejski System Kierowania Pociągiem (ETCS). Lokomotywy zostaną wyprodukowane w niemieckich zakładach Siemensa w Monachium-Allach.

Dzięki nowym lokomotywom firma Hupac i jej partnerzy będą w stanie rozszerzyć swoją ofertę transportu kolejowego na węzły komunikacyjne centralnej Europy przez Holandię, Niemcy, Austrię i Szwajcarię, aż do rejonów śródziemnomorskich. Nowe Vectrony będą w stanie obsługiwać zlecenia transportowe łączące regiony po północnej i południowej stronie Alp z wykorzystaniem niedawno oddanego do użytku tunelu Gottharda.

– Inwestycja w lokomotywy Vectron pozwala na bardziej efektywną obsługę doliny Renu w międzynarodowym ruchu kolejowym – powiedział Bernard Kunz, dyrektor naczelny Hupac AG.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony