Partnerzy serwisu:

Szwajcaria: Ponad 5 mld euro na infrastrukturę

IRJ/SBB/lp, Rynek Kolejowy 14.02.2014 145

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2014-02-14 11:39:14 Autor: gosc
---.30.86.76.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
szwajcarzy sie nie znaja - jedyna sluszna linie ma nasze PKP IC ! trzeba optymalizowac, ciac, zabierac a nie inwestowac! przeciez to nie kolei jest dla nas tylko my dla kolei... utrudnieniem :)
2014-02-14 11:39:18 Autor: rzygorzut
---.pl.177.41.31.in-addr.arpa
Konkurs - zagadka.

Znajdź na obrazku cztery różnice między Szwajcarią a Polską.

http://www.rynek-kolejowy.pl/50841/bienkowska_bedzie_walczyc_o_zabranie_pieniedzy_kolei.html

kein Kommentar...
2014-02-14 12:09:07 Autor: PiotrW
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tego NIEDASIE spokojnie czytać... ;-)
2014-02-14 12:11:18 Autor: pinkdotR
---.174.214.50
W odpowiedzi na post rzygorzut:
"Konkurs - zagadka.

Znajdź na obrazku cztery różnice między Szwajcarią a Polską.

http://www.rynek-kolejowy.pl/50841/bienkowska_bedzie_walczyc_o_zabranie_pieniedzy_kolei.html

kein Kommentar..."
Spróbuję udziału w konkursie. Nie będę opisywał znalezionej różnicy, tylko też wykorzystam pewien artykuł: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/nie_znam_cie_prezydencie_polityka_po_alpejsku_52818.html
2014-02-14 12:39:03 Autor: Maurycy__
---.97.199.25
Spokojnie Drodzy Państwo, spokojnie

PiS ogłosił swój nowy program gospodarczy z bilionem zeta znalezionym w Klarysrewie przez Małego Napoleona z Żoliborza,
jest w nim również 188 miliardów zeta /tj. circa 55 mld CHF/ na kolej,
jeszcze Szwajcarzy będą u nas pożyczać kasę ...
2014-02-14 12:53:59 Autor: Trako
---.gliwice.vectranet.pl
Maurycy__
Takie bajki to już naprawde tylko desperatów intersują PIS nie PIS na jedno wychodzi dla koleii równia pochyła trawa i nawet UE nie jest w stanie wymusić zmiany w tym temacie.
Także politykierske bajki możesz sobie wsadzić w buty
2014-02-14 13:14:30 Autor: Maurycy__
---.97.199.25
Muszą brać kredyty na infrastrukturę bo szwajcarska sieć kolejowa jest w zapaści,
tory im się sypią,
tunelu pod Gotthardem nie mogą dokończyć,
sieć trakcyjna na BLS zamarza,
KDP im nie wychodzi,
rozpacz, czarna ...

należy tam wysłać expertów z PKP PLK /jest oddział szybkiego reagowania na Targowej/,
dadzą radę ...
2014-02-14 14:18:51 Autor: szczur
---.dynamic.mm.pl
Maurysio

PiS musi w Polsce wygrać nie po to, żeby w Polsce było lepiej, tylko po to, żeby uratować te resztki, które nam jeszcze zostały. Może i nie zna się na kolei. Ale lepszy jest ktoś kto się nie zna, niż ktoś kto celowo niszczy. I żaden ropuszy rechot, twój czy np. Bercika W. (specjalisty KD i tego na P) tego nie zmieni.

Nie chodzi tylko o kolej. Są jeszcze lasy, przemysł, takie drobiazgi jak polityka prorodzinna (bo kto by w Polsce tam darmozjadom i dzieciorobom pomagał). W sprawach ważnych tylko PiS i SP głosują przeciw rządowi. Mówienie o Palikocie, SLD i PSL jako opozycji jest dużym nadużyciem.
2014-02-14 16:41:02 Autor: Maurycy__
---.97.199.25
Szczurku zacny
odpowiedziałem na Twój post - ale jakiś nadgorliwiec wyciął jak za dawnej cenzury,
a więc krótko - tylko pełna nacjonalizacja i kolei i całej gospodarki,
IV RP nadchodzi, wybawienia za progiem ...
2014-02-14 19:33:54 Autor: szczur
---.dynamic.mm.pl
Może za dużo pieszczotliwych słów wrzuciłeś za jednym razem?
2014-02-14 20:40:18 Autor: Z Podlasia
---.lapy.mm.pl
@Maurycy_

To w Szwajcarii też rządzi PiS? Kurde, co to się porobiło.
2014-02-14 21:36:13 Autor: Maurycy__
---.97.199.25
Szczurku zacny

jedynie zapodałem program gospodarczy Małego Napoleona z okolic roku 2004,
w kontekście nacjonalizacji,
ale - co tam,
pieszczotliwy byłem - beznamiętnie,

@ Z Podlasia

Joj, joj dałeś się wkręcić jak mój zacny kolega,
zadrwiłem sobie ze Szwajcarii w kontekście naszej kolei,

Ale tak na poważnie - nie wiem co tam jeszcze można poprawić w zakresie infrastruktury,
może pomalować szyny na złoto?
2014-02-15 02:17:23 Autor: Kflik
---.silesialan.eu
na złoto to chyba u nas malują...
na śląsku moga malować szyny w barwy województwa, to by chyba było łatwiejsze do zrobienia niż podniesie prędkości na linii do Olkusza do 60km/h...

w Szwajcarii na pewno maja co robic: utrzymanie linii i zwiekszanie przepustowosci, choc jestem ciekawy tych 60% wzrostow i tak juz malo gdzie az tyle osob jezdzi pociagiem...takt 30min z Zurychu - niezbedny, sadzilem ze juz jest ;)
2014-02-15 10:00:07 Autor: PiotrW
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Maurycy__

Coś Cię chyba tu nie lubią, bo to już nie pierwszy Twój "wygaszony" post... :-)

Ale do rzeczy. Offtopicznie, ale... Widzisz, Maurycy__, jakkolwiek na to spojrzeć Kolega @szczur ma wiele racji. Lepszy jest brak wiedzy niż celowe, perfidne szkodzenie. Wiedzę można nabyć tym samym uzupełniając braki i eliminując problem, a wyrachowanie jest szkodliwe zawsze i wszędzie. Pewnie, że lepiej mieć ją od razu na starcie, ale któż jest takim gigantem, że biorąc się za coś nowego "wie wszystko"?

Zresztą po to są eksperci - ci prawdziwi - którzy, jak mniemam, z pasją podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem, posłużą radą czy podsuną pomysły, gdy zobaczą szczere intencje. I brak wiedzy idzie się bujać.

I nie chodzi tu konkretnie o PiS, tylko o zasadę. PO dostała ogromny kredyt społecznego zaufania - również ode mnie - bo, jak sądzę, ludzie wyszli z podobnego założenia jak ja - że byłym PRL-owskim opozycjonistom, na czym jak na czym, ale na dobru kraju BĘDZIE JEDNAK ZALEŻEĆ. A tymczasem od samego początku czyli od słynnego ciągnącego się jak makaron expose imć Tuska (sorry, ale na miano premiera ten gość sobie nie zasłużył) w 2007 roku wszystko było jednym wielkim kłamstwem. Wygłaszając je Tusk doskonale wiedział, że nie zamierza zrobić prawie nic z tego co zapowiadał. "Prawie", bo ciemny lud ślepy i głuchy wszak nie jest, więc cuś tam trza było podziałać, żeby mieć co mu - temu ludowi - wmawiać. A reszta była jedną wielką polityczną hucpą. Bo miało być koryto, kasa i zabawa. I jest.

I cała energia w partii od samego początku nakierowana jest na to, jak - nie wysilając się zbytnio, bo przecież bycie posłem, ze wszystkimi apanażami i profitami, jest tak słodkie, że grzechem byłoby z tego nie korzystać pełną piersią - przekonać Polaków do "prawidłowego" głosowania co parę lat. A to energochłonne zajęcie - nie da się ukryć. Tak bardzo, że czasu i pary na opracowanie dobrego prawa i zajęcie się naprawdę ważnymi społecznymi tematami już zwyczajnie brak.

A sytuacja się pogarsza, bo na ludzi nie działają już ani argumenty o kryzysie, ani o tym strasznym PiS-ie, co to jego dwuletnie rządy tak ponoć zrujnowały gospodarkę, że przez 7 lat nie można tego wyprostować. Ciekawe zatem co teraz PO wymyśli, żeby do siebie przekonać, a że myśli to nie ulega najmniejszych wątpliwości. Aha, mamy darmowe podręczniki. Mmmm... piękne. I byłoby to nawet szlachetne, gdyby nie drobny szczegół: w tej decyzji NIE MA KRZNY UCZCIWYCH INTENCJI. Bo jakoś przez 7 lat nikomu nie przeszkadzała podręcznikowa drożyzna, zaczęła dopiero wtedy, gdy sondaże dały nura, no i w obliczu zbliżających się wyborów - interesting, don't you think?

Tak wiem, wszyscy tak robią. Pewnie tak. ALE JESZCZE NIKT W CAŁEJ HISTORII III RP, ŁĄCZNIE ZE ZNIENAWIDZONĄ KOMUSZĄ LEWICĄ, NIE WYRZĄDZIŁ TAKICH SZKÓD JAK PLATFORMA OBYWATELSKA. Zwłaszcza, że ta ma niewyobrażalnie komfortową sytuację jeśli chodzi o rządzenie (praktycznie pełnia władzy, unijne fundusze itp.). Zgadzasz się ze mną?

I jest moim głębokim pragnieniem, aby ta partyjka przerżnęła najbliższe wybory. Sorry, ale kto ma więcej, od tego więcej się wymaga - PO w tej kwestii CAŁKOWICIE POLEGŁA, zresztą na własne życzenie. I to właśnie jest powód mojego - i nie tylko - antynastawienia do niej.

PS. Do PiS-u mi dalej niż na Księżyc, ale jeśli trzeba będzie to - mimo niedawnych jeszcze zarzekań - z czystym sumieniem oddam nań głos. Sorry, czasem życie wymaga złamania swoich zasad...
2014-02-15 11:45:18 Autor: Maurycy__
---.97.199.25
@ PiotrW

I racja i nie racja, ale - uwierz mi - że w kontekście tego co się dzieje w PL - coraz bardziej mi zwisa i powiewa, kto będzie rządził,
a nawet wolałbym aby kacza sekta na czele z Jarusiem i Antonim doszła do władzy,
tylko ja do tego ręki nie przyłożę a jedynie ciepłym moczem oleję cyrk zwany wyborami, bo również w tym momencie nie mam wyboru na kogo głosować,

pamiętam Gierka, pamiętam "solidarność", pamiętam rok 1981, 1989, 2005 i ciekawy jestem co się będzie dalej działo,
ale jak patrzę tylko na PKP - to wiem, że tej równi pochyłej już nic nie zatrzyma,
ani Dziobaki ani KaDePe ani Galaktyczni Maniacy ...
2014-02-15 12:23:52 Autor: PiotrW
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Maurycy__

Zgadzam się. Co do meritum (= w tematach ścisle z tym forum związanych) - jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Z jednym, jedynym wyjąteczkiem. Wiem, że to odlot, ale mimo tej równi pochyłej - i dawnej i obecnej, a obecna na razie w zastraszającym tempie zwiększa kąt pochyłu - ciągle wierzę, że tę bezmyślną destrukcję da się jednak wyhamować/zatrzymać/cokolwiek takiego. W końcu na Zachodzie się udało - a (nomen omen) Szwajcaria, o której w końcu czytamy w artykule jest przecież poza wszelką klasyfikacją. In plus. Więc dlaczego nie u nas? Nie mówię, że dziś...

To już nie połowa lat pięćdziesiątych XX wieku, gdzie kolej rugowano z powierzchni ziemi równo wszędzie - Europa, Ameryka - bo wydawało się, że transport indywidualny załatwi wszystko. Już wiemy, że nie załatwi. I nie na darmo Unia tak pili na żelazne szlaki, a skoro i my w niej jesteśmy - mając w dodatku doskonałe tranzytowe położenie - to, chcąc nie chcąc musimy w tym wszystkim brać udział. I w tym widzę największą szansę.

Ale żeby ją wykorzystać to trzeba koniecznie usunąć szkodników. Zrobić solidny oprysk polityczny z użyciem mocno skoncentrowanych detergentów. Najlepszym jest kartka wyborcza - to jej najbardziej boją się te śmieszne istoty zwane politykami.

Dlatego mimo wszystko namawiałbym Cię na "ten cyrk zwany wyborami" - choć ten jeden jedyny raz. Zagłosuj za kim chcesz, byle
przeciw aktualnemu szkodnictwu. Jak mówi @Kflik - jeśli nie wiemy to wybierzmy przeciętniaka - lepsze cuś takiego niż jawny "niścierz".

Miłego weekendu! :-)
2014-02-16 19:46:54 Autor: michu1
---.eaw.com.pl
a u nas kolej idzie w zupełnie przeciwną strone...
fakt, że szwajcaria to kraj o wiele bogatszy niz polska i ma mniejsza powierzchnie i de facto mniej linii kolejowych, ale liczy się podejście do tematu. tam kolej jest czymś, u nas jest niczym, bo nasz rzad chce by była niczym. chcą nam tu zrobić drugą ameryke - samochody. masz auto - jedziesz; nie masz - siedzisz na tylku i sie nie ruszasz.
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony