Partnerzy serwisu:

Szwajcaria chciałaby reaktywować swoje nocne pociągi. Pomóc ma ÖBB

Michał Szymajda 08.06.2019 3,1k

Szwajcaria chciałaby reaktywować swoje nocne pociągi. Pomóc ma ÖBB
Fot. ÖBB
Szwajcarskie Koleje Państwowe (SBB) sprawdzają, czy jest sens reaktywować większa liczbę pociągów nocnych, które połączyłyby kraj z dużymi miastami w Niemczech, Austrii i we Włoszech.
SBB jasno wskazują, ustami dyrektora oddziału transportu międzynarodowego Armina Webera, że SBB w budowie siatki nocnych połączeń chciałby podjąć współpracę z Kolejami Austriackimi, które w tej chwili mają najbardziej rozbudowaną nocną sieć w Europie. Ponadto ÖBB do wykonywania połączeń nocnych zakupiły już nowoczesne wagony, których dostawy operator spodziewa się w 2022 roku. Będzie z nich skompletowanych 13 nocnych pociągów i Szwajcarzy chcieliby korzystać z tego potencjału.

SBB przestało uruchamiać swoje własne nocne połączenia w 2009 roku, a DB przestało uruchamiać na terenie tego kraju pociągi City Night Line w 2016 roku. Na terenie Niemiec ÖBB przejęło większą część uruchamianych dotąd przez DB połączeń i… okazało się, że można na tym biznesie zarabiać. Nocne pociągi uruchamiane przez Austriaków cieszą się niesłabnącym powodzeniem: w 2017 roku skorzystało z nich 1,4 mln pasażerów, w 2018 roku 1,6, a w 2019 – 1,8 mln. podróżnych.

Warto przypomnieć, że przy współpracy z ÖBB uruchamiany jest z Warszawy do Wiednia nocny pociąg Chopin (niestety z roku na rok jeździ on coraz dłużej), a w grudniu 2018 uruchomiono z Wiednia do Berlina pociąg Nightjet, który przejeżdża przez Polskę.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony