Partnerzy serwisu:

Szósty Elf dostarczony kujawsko-pomorskiemu

Michał Szymajda 25.07.2016 266

Szósty Elf dostarczony kujawsko-pomorskiemu
5 Elfów kursuje już na liniach w w Kujawsko-Pomorskiem. Teraz dojedzie szósta sztuka.Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Od kilku dni po torach województwa kujawsko-pomorskiego kursuje nowy elektryczny zespół trakcyjny Elf wyprodukowany przez Pesę. Zakupiony został przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego w bydgoskiej Pesie. – To pierwszy nasz pociąg, który może rozwinąć 160 kilometrów na godzinę – informuje urząd marszałkowski.
– Nowy szybki Elf pozwoli w pełni wykorzystać efekty modernizacji linii kolejowych, m.in. na trasach Inowrocław – Bydgoszcz, Bydgoszcz – Toruń czy Bydgoszcz – Tczew. Skład ma 200 miejsc siedzących, klimatyzację, windy i urządzenia umożliwiające przewóz osób na wózkach inwalidzkich, bezprzewodowy Internet, system audiowizualny i ekologiczne toalety z przewijakiem dla niemowląt – pisze w komunikacie UMWK-P. Elf Kosztował 20 milionów złotych, ponad 12,5 mln z tej sumy pokryły środki z rządowego Funduszu Kolejowego.

6 Elfów i kolejne nowe pojazdy w drodze

To szósty Elf jeżdżący po torach w Kujawsko-Pomorskiem. Wcześniej, w latach 2014-2015, pięć takich pojazdów zakupiono w ramach projektu BiT City.

– Samorządowe władze województwa konsekwentnie działają na rzecz poprawy standardów i komfortu podróżowania koleją w regionie. W grudniu 2015 roku w całym województwie wprowadzono taryfę kujawsko-pomorską, dzięki której znacząco spadły ceny biletów. W tym samym czasie nowoczesny tabor pojawił się na liniach do Włocławka, Nakła nad Notecią i Jabłonowa Pomorskiego – informuje biuro prasowe urzędu marszałkowskiego.

Ostatni zakup nie kończy inwestycji taborowych w województwie na najbliższe lata. Na podstawie umowy zawartej ze spółką Przewozy Regionalne operator ten został zobowiązany, by do końca 2017 roku zakupić kolejne cztery nowe pociągi do obsługi połączeń w województwie kujawsko-pomorskim.

Przewozy Regionalne otrzymają także od województwa 11 milionów złotych z Funduszu Kolejowego przeznaczone na modernizację i naprawy już eksploatowanych pojazdów. W latach 2016-2020 kujawsko-pomorskiego z tego źródła otrzyma łącznie ok. 40 milionów złotych.

Elfy 2 na Śląsku?

Spore szanse na dostawy kolejnych Elfów, tym razem drugiej generacji, bydgoski producent ma na Śląsku. W przetargu na dostawę 13 pojazdów, których używać będą Koleje Śląskie, Pesa złożyła najkorzystniejszą ofertę. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony