Partnerzy serwisu:

Szkolnictwo kolejowe wraca do Legnicy

Pol-Miedź Trans 09.05.2016 890

Szkolnictwo kolejowe wraca do Legnicy
Fot. PMT
W miniony czwartek (5 maja) podpisane zostały listy intencyjne między Pol-Miedź Trans, Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy oraz Prezydentem miasta Legnica na utworzenie klasy technikum o profilu Technik Transportu Kolejowego oraz otwarcia przy szkole Ośrodka szkolenia i egzaminowania maszynistów oraz kandydatów na maszynistów.
Ze strony Pol-Miedź Trans list podpisali prezes Zbigniew Bytnar oraz członek Zarządu - Zdzisław Rojowski, ze strony miasta list podpisał prezydent - Tadeusz Krzakowski natomiast ze strony szkoły Dyrektor - Stella Święcińska. Głównymi celami porozumienia jest m.in. rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie Legnicko-Głogowskiego Okręg Miedziowy, kreowanie i dostosowanie szkolnictwa zawodowego na potrzeby pracodawców oraz rynku pracy.

Jak informuje przewoźnik, projekty swoim początkiem sięgają roku 2014. Kiedy został wysłany wniosek do Urzędu Transportu Kolejowego o wpisanie ZSTiO w Legnicy do rejestru ośrodków szkolenia i egzaminowania maszynistów. Po wielu miesiącach wymiany korespondencji z Urzędem w dniu 6 sierpnia 2015 roku szkoła otrzymała taki wpis do rejestru jako 20 podmiot w kraju. – Otwarcie nowego kierunku technicznego wpisuje się w ogólnopolski program odtwarzania nauczania zawodowego i technicznego – informuje PMT.

Warto pamiętać, że w Legnicy w latach 90 zlikwidowano zespół szkół kolejowych. Obecna inicjatywa nawiązuje do tamtych tradycji. Absolwenci szkoły będą mogły zasilić kadry firm kolejowych działających w tym regionie, takich jak Pol-Miedź Trans, Koleje Dolnośląskie czy spółkiz grupy PKP.

Klasa „kolejowa” ruszy w legnickim technikum już 1 września tego roku. W ramach patronatu Pol-Miedź Trans zapewni wyposażenie pracowni dydaktycznej, zakup książek dla uczniów, praktyki zawodowe, opłatę ubezpieczenia, stypendium dla najlepszych uczniów a w przyszłości – pracę w należącej do grupy KGHM kolejowej spółce.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony