Partnerzy serwisu:

Sześciopak Vectronów. AWT odebrało trzy, kolejne zmierzają do PKP Cargo

Jakub Madrjas 02.07.2019 4,7k

Sześciopak Vectronów. AWT odebrało trzy, kolejne zmierzają do PKP Cargo
Vectron na targach Czech RaildaysFot. Patryk Farana
Czeski przewoźnik AWT z grupy PKP Cargo odebrał wczoraj (1 lipca) w Velimiu nowe lokomotywy wielosystemowe Vectron firmy Siemens. Kolejne nowoczesne elektrowozy tego typu jeszcze w tym miesiącu odbierze samo PKP Cargo.
W marcu PKP Cargo poinformowało, że należący do niego czeski przewoźnik Advanced World Transport (AWT) podpisał umowę na dzierżawę trzech lokomotyw wielosystemowych Siemens Vectron A17. Zgodnie z umową, dzierżawa miała się rozpocząć w połowie roku. Tak też się stało – jak informuje AWT, nowe lokomotywy odebrano wczoraj (1 lipca) w Velimiu.

Grupa AWT rozszerza w ten sposób swój park lokomotyw wielosystemowych, które są używane głównie w przewozach międzynarodowych. Oprócz tego ma trzy lokomotywy Siemens ES64U4, trzy Siemens ES64F4 i dwie Bombardier Traxx F140MS. Jednocześnie Grupa AWT dla "uzyskania efektu synergii" wykorzystuje także lokomotywy wielosystemowe PKP Cargo. Nowe lokomotywy Vectron A17 są zaprojektowane dla transportu towarowego, mają moc 6,4 MW i maksymalną prędkość 160 km/h. Będą dopuszczone do eksploatacji w Czechach, na Słowacji, w Polsce, Austrii, Niemczech, na Węgrzech, w Słowenii i Chorwacji. 

– Przede wszystkim wykorzystamy nowe maszyny w korytarzu Północ-Południe, na którym chcemy się skupić w przyszłości – mówi Maciej Walczyk, prezes AWT w komunikacie spółki. Ceremonia wręczenia symbolicznego klucza prezesowi Walczykowi odbyła się 11 czerwca na targach Czech Raildays w Ostrawie, gdzie prezentowany był jeden z Vectronów. Można go zobaczyć w naszej fotorelacji

To nie ostatnie lokomotywy Vectron, które zostaną dostarczone Grupie PKP Cargo. Największy polski przewoźnik towarowy jeszcze w tym miesiącu odbierze pierwsze trzy lokomotywy Vectron MS zakupione na początku tego roku. Pozostałe dwie zostaną dostarczone na początku przyszłego roku
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony