Partnerzy serwisu:

Sześć par pociągów PKP Intercity między Wrocławiem a Jelenią Górą od grudnia 2017

Michał Szymajda 19.10.2017 6,7k

Sześć par pociągów PKP Intercity między Wrocławiem a Jelenią Górą od grudnia 2017
Pociąg IC do Jeleniej Góry na stacji Wrocław Gł.Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
W odpowiedzi na pytanie posła Tomasza Jaskóły, dotyczącego możliwości ponownego uruchomienia pociągu TLK Mamry między Jelenią Górą a Białymstokiem przez Olsztyn, Ełk i Giżycko, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa ujawniło plany PKP Intercity dotyczące siatki połączeń między Jelenią Górą a Wrocławiem.
MIB i PKP Intercity negatywnie oceniło możliwość uruchomienia tego połączenia. Mimo dużej atrakcyjności turystycznej Mazur i Sudetów chętnych do przejechania większości relacji nie było wielu.

– W okresie od 13 marca do 10 czerwca 2017 r., (…) w weekendy ze stacji Jelenia Góra, Marciszów, Sędzisław, Boguszów-Gorce, Wałbrzych Główny, Wałbrzych Miasto do stacji Olsztyn Główny, Korsze, Kętrzyn, Giżycko, Ełk, Grajewo, Mońki, Białystok oraz Toruń było sprzedanych średnio ok. 7 – 8 biletów na kurs. Z uwagi na powyższe dane (…) oraz wysokie koszty związane z zaangażowaniem taboru kolejowego podjęta decyzja o skróceniu relacji przedmiotowego pociągu do odcinka Wrocław Główny – Białystok – napisał Andrzej Bittel.

Podsekretarz stanu w MIB podkreślił też, że liczba połączeń regionalnych (zamawianych przez dolnośląskiego marszałka) kursujących w relacji Jelenia Góra – Wrocław nie ulegnie zmianie. Zwiększy się natomiast liczba połączeń IC i TLK, subwencjonowanych z budżetu państwa.

– Obecnie na wskazanej trasie kursują cztery połączenia międzywojewódzkie w ciągu doby. W ramach rozkładu jazdy 2017/2018 na trasie Wrocław Główny – Jelenia Góra planowane jest uruchomienie sześciu par pociągów międzywojewódzkich – czytamy w odpowiedzi na poselską interpelację. Będą to:

• IC „Karkonosze” rel. Białystok – Jelenia Góra;
• TLK „Rozewie” rel. Świnoujście / Gdynia Główna – Jelenia Góra / Kudowa-Zdrój / Szklarska Poręba Górna / Kraków;
• TLK „Halny” rel. Bydgoszcz Główna – Zakopane / Jelenia Góra;
• IC „Orzeszkowa” rel. Białystok – Jelenia Góra;
• IC „Hetman” rel. Hrubieszów Miasto / Wrocław Główny – Jelenia Góra;
• IC „Barnim” rel. Szczecin Główny / Wrocław Główny – Jelenia Góra.

Andrzej Bittel zaznacza jednak, że ostateczny kształt rozkładu jazdy poznamy na 21 dni przed jego wprowadzeniem. Roczna korekta rj. będzie miała miejsce 10 grudnia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony