Partnerzy serwisu:

Szczyt NATO utrudni ruch kolejowy i komunikację w Warszawie

RK/KM/ZTM 04.07.2016 233

Szczyt NATO utrudni ruch kolejowy i komunikację w Warszawie
Fot. Marcin Myszak, SM42.pl
Ze względu na odbywający się w Warszawie szczyt NATO w dniach 8-9 lipca nastąpią zmiany w kursowaniu pociągów. Spore utrudnienia czekają pasażerów komunikacji miejskiej.
W czasie szczytu NATO z obsługi wyłączony zostanie przystanek kolejowy Warszawa Stadion. Pociągi Kolei Mazowieckich oraz Szybkiej Kolei Miejskiej będą przejeżdżały przez niego bez zatrzymania. Ponadto pociągi linii metra M2 nie będą się zatrzymywały na stacji Stadion Narodowy.

Mieszkańcy muszą się liczyć ze zmianami w ruchu drogowym i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej od czwartku, 7 lipca. Znaczna część linii w centralnych dzielnicach Warszawy zostanie skierowanych na trasy objazdowe. Zmiany w ruchu drogowym wiążą się z dużymi zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej. Pierwsze autobusy i tramwaje zmienią trasy w czwartek, 7 lipca od ok. godz. 9.00. Największe zmiany obowiązywać będą od piątku, 8 lipca od ok. godz. 00.00 do soboty 9 lipca do godz. 24.00. Autobusy kierowane będą objazdami. a tramwaje będą kierowane Trasą W-Z, przez most Śląsko-Dąbrowski.

Ze względu na towarzyszące wydarzeniu utrudnienia od 7 lipca od godz. 19.00 do 9 lipca do godz. 24.00 na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia będzie obowiązywać wzajemne honorowanie biletów KM, ZTM, PKP IC, PR oraz ŁKA w pociągach SKM, KM, PKP IC (dot. wagonów II kl.), PR i ŁKA (z uwzględnieniem odpowiednich uprawnień do przejazdów bezpłatnych i ulgowych).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony