Partnerzy serwisu:

Szczegóły porozumienia CVC ze związkowcami PKP Energetyki

jm, Rynek Kolejowy 20.07.2015 242

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2015-07-20 12:52:09 Autor: BarteS
---.30.124.14
4 lata czyli akurat do czasu gdy Państwo będzie odkupować PKP E za grubą kasę :P
2015-07-20 13:24:58 Autor: AWS rządzi :)
---.85.148.50
Ciekawostką jest że tandem 'Tchórzewski & Steinhoff' (koledzy ze skompromitowanego AWSu) chciał zablokować prywatyzację za którą wcześniej sami głosowali.

Tchórzewski jest na urlopie bezpłatnym jako poseł z PKP Energetyka Kolejowa. W tej firmie pracuje też jego syn. Gdy głosowano ustawę o restrukturyzacji PKP 8 września 2000 roku, Tchórzewski jako poseł AWS głosował za tymi przepisami, na podstawie których teraz PKP Energetyka Kolejowa jest sprzedawana. W tym czasie niejaki Steinhoff byl wicepremierem rządu AWS i posłem. Też to popierał. Mają krótką pamięć.

Kto zatrudni takiego Tchórzewskiego jak PKP Energetyka zostanie sprzedana?
Lepiej kosztem interesu firmy pilnować własnego stołeczka...
2015-07-20 13:45:54 Autor: haha
---.g-net.pl
Szczegóły już zostały opisane przez forumowiczów:

2015-07-20 10:04:01 Autor: j23 ---.199.251.1
Kolego związkowcy dostali zapewnienie pracy w radzie nadzorczej kolo Andrzej Łukasik Rada Krajowa FZZPPkP i burak Andrzej Niezgoda NSZZ Solidarność

http://www.rynek-kolejowy.pl/58518/prywatyzacja_pkp_energetyki_przyspiesza_aktualizacja.htm
2015-07-20 14:00:56 Autor: Reforma
---.adsl.inetia.pl
A mnie ciekawi za ile PiS odkupi tą spółkę od CVC po wyborach. A to, że nikogo nie obchodzi interes kolei to inna sprawa. PiS chce mieć stołki do obsadzenia, a PO premię przed wyborami. CVC być może wie, że po wyborach będą to odkupywać z powrotem, a dzięki temu zarobi kasę. Obecnie wizja PiSu nie jest idealna dla kolei, ale o wiele lepsza od tej obecnie rządzących.

Nie chce mi się przypominać, że w PKP dostaną premie, CVC zarobi, PiS dostanie stołki, PO narozrabia przed wyborami, a stracą... obywatele.
2015-07-20 14:03:33 Autor: Reforma
---.adsl.inetia.pl
No może PO nie dostanie premii, tylko zarząd PKP SA, ale narozrabiać trzeba...
2015-07-20 18:03:54 Autor: Kolejarz realista
---.adsl.inetia.pl
Panie Pośle Tchórzewski cierpliwości do października br. wtedy wszystko będzie OK . Tylko te święte baranki z Jerozolimy zdążą to być może sprzedać !
2015-07-20 18:43:27 Autor: j.k.
---.centertel.pl
Powtórka z historii. W 2000 roku też związkowcy z Solidarności i Federacji dogadali się za stołki w radach nadzorczych i wyrazili zgodę na podział jednego przedsiębiorstwa pkp na spółeczki. Osobiście dziękował przewodniczący solidarności i federacji ówczesnemu Prezydentowi za podpisanie ustawy o restrukturyzacji, komercjalizacji i prywatyzacji PKP. Dzisiaj przedstawiciele tych samych związków dogadali się i wyrazili zgodę na prywatyzację PKP Energetyka, w związku ztym mam pytanie do uczciwie pracujących ludzi, którym jest potrącona składka za przynależność do tych związków do jakiej organizacji Wy należycie?
2015-07-20 20:14:54 Autor: Dżejson
---.cebit.com.pl
Czy to normalna praktyka, że taka firma jak Caryville Investments Sp. z o.o. posiadająca kapitał zakładowy w wysokości 5 000 zł kupuje taką ogromną firmę jak PKP Energetyka?
2015-07-20 20:58:08 Autor: piotrrr
---.as24875.net
A propos ostatnich informacji o sprzedaży PKP Energetyka i wypowiedzi 'ekspertów' na ten temat - tekst znaleziony na wykop.pl, chyba godny uwagi. Wklejam poniżej wraz z linkiem

pozdrawiam Piotr

tekst:

Z racji na zawód - od 15 lat pracuję w Pewnej Głównej firmie Energetycznej, interesuje się i śledzę ciekawostki z życia branży. W prasie codziennej mało jest informacji na ten temat więc siłą rzeczy śledzę publikacje w internecie.
Zauważyłem – czytając kolejne artykuły i sprawdzając w google niektóre nazwiska-szereg dziwnych prawidłowości w artykułach związanych z prywatyzacją pkp energetyki, i uważam, że warto przyjrzeć się temu bliżej. Od kilku dni prawie codziennie ktoś przedstawiający się jako ekspert straszy konsekwencjami sprzedaży pkp energetyki w ręce funduszu. A im bliżej końca tym natężenie gróźb i ich kaliber się zwiększa.
Dziwne jest tylko, że zawsze są to:
1) ludzie związani z firmą tor. Wystarczy wpisać kilka haseł w przeglądarkę i okaże się, że sporządzają dużo dokumentów i analiz dla różnych spółek pkp a ich główny ekspert, Adrian Furgalski szykowany był nawet na wiceministra transportu w rządzie po. W sumie nic dziwnego, nietrudno się domyśleć że zmiana właściciela którejkolwiek z państwowych kolejowych firm to dla nich cios po kieszeni. Co ciekawe, eksperci podpisywani jako związani z tor – obecnie w miarę zgodni - wcześniej wzajemnie podważali swoje kompetencje: Małgorzata Kuczewska-Łaska, kolejna ekspertka wypowiadająca się o prywatyzacji cytując fraszki Kochanowskiego a jednocześnie była prezes kolei regionalnych, która zawdzięczała to stanowisko rekomendacji tor, który przygarnął ją kiedy w okolicach 2007 po raz pierwszy podziękowano jej za pracę w pkp pr a później doradzał tej spółce. To nie przeszkodziło Adrianowi Furgalskiemu skomentować jej późniejszej dymisji słowami: Bardzo dobra, choć znacząco spóźniona decyzja. Prezes Przewozów Regionalnych konserwowała dotychczasowy układ w Przewozach Regionalnych. Sprytnie rozgrywała marszałków, aby w nieskończoność odwlekać program restrukturyzacji. Skoro wystawia taką laurkę byłej podwładnej i protegowanej to jaką wartość ma jej opinia na temat prywatyzacji? Ktoś, kto szukał ekspertów do krytykowania sprzedaży pkp energetyki najwidoczniej nie odrobił lekcji – to co napisałem to nie jest wiedza tajemna, to lektura pierwszych kilku wyników wyszukiwania w google. Furgalskiemu trzeba jednak oddać sprawiedliwość, bo w którymś z kolei wywiadów przyznał, że operowanie w temacie prywatyzacji pkp energetyki takimi hasłami jak bezpieczeństwo energetyczne i zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa to nie są rzeczowe argumenty tylko polityczna zagrywka. Ciekawe, czy sam się zreflektował czy ktoś „życzliwy” poradził mu, żeby aż tak nie przesadzał? http://nowe-peryferie.pl/index.php/2013/05/z-biegiem-szyn-usta-nowaka http://www.nakolei.pl/komentarze/item/300-kto-odpowiada-za-agonie-przewozow-regionalnych http://www.nakolei.pl/kadry-i-ludzie/item/237-adrian-furgalski-wiceministrem-transportu I to są eksperci ludzie, którzy wiedzą czego potrzebują koleje… idę o zakład, że za parę dni uaktywni się kolejny były polityk a obecnie ekspert tor, pan Syryjczyk.
2) Byli i obecni politycy związani z opozycją – poseł Tchórzewski i Piotr Woźniak. To dziwne, bo Tchórzewski nie jest człowiekiem z zewnątrz – przez lata zasiadał w zarządzie spółki, był dyrektorem do spraw ekonomiczno finansowych i powinien więc znać wszystkie jej tajemnice i jeśli istnieje zagrożenie to wskazać je w sposób fachowy. Tymczasem podczas konferencji prasowej w sejmie straszył alkaidą przejmującą z rąk funduszu kontrolę nad spółką. W innym artykule twierdzi, że energetykę kupuje wydmuszka o kapitale zakładowym 5 tys. Facet, który przez kilka lat zarządzał wielką spółką kolejową, odpowiadał za dział ekonomiczno finansowy nie wie, co to są i jak działają spółki celowe i wysyła do mediów apel na poziomie rozhisteryzowanego laika? To wygląda tak, jakby jego wypowiedzi przygotowane były przez kogoś innego. A Woźniak? Co może wiedzieć geolog o energetyce i kolei? Tylko tyle że znane nazwisko, był ministrem w rządzie Kaczyńskiego i potem jakimś cudem odnalazł się w rządzie po jako ekspert od gazu łupkowego – pewnie ktoś uznał, że dzięki temu będzie bardziej wiarygodny. W tym gazie też się chyba nie sprawdził bo inwestorzy pouciekali, gazu jak nie było tak nie ma a on sam stracił stanowisko. Przecież tacy ludzie wygłaszający tak absurdalne opinie ośmieszają sprawę. Skoro już o PiS mowa to w sprawie wypowiedział się też niejaki Zajdler z Instytutu Sobieskiego – z jego wypowiedzi nie wynika, że sprzedaż pkp energetyki prywatnemu inwestorowi to zły pomysł, wręcz przeciwnie. Instytut Sobieskiego – co nie jest tajemnicą – blisko współpracuje z PiS, był nawet założony przez kilku obecnie wysoko postawionych parlamentarzystów tej partii. Co więcej – po aferze taśmowej nie raczej nie zaryzykują wciskania na siłę „swoich” do spółek skarbu państwa bo za to przez lata krytykowali koalicję po psl i zawsze byli za odpolitycznieniem spółek. O co więc właściwie chodzi – o interes partii czy jakies grupy ludzi? http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/523485,1216579-Eksperci-podzieleni-w-ocenie-procesu-prywatyzacji-PKP-Energetyka.html
3) Wszyscy ci ludzie odczuwają potrzebę wyrażania swoich wątpliwości wyłącznie agencji informacyjnej ISB. Wyłącznie. Czasem trafiają się komunikaty innych agencji albo materiały redakcyjne, ale wtedy wydźwięk artykułów jest inny, rozmówcy też. Widać, że ktoś przynajmniej próbował być obiektywny. Pytanie brzmi, czy blokowanie sprzedaży i opowiadanie dziennikarzom, jakim to zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa będzie sprzedaż energetyki w prywatne ręce służy wyłącznie osobom, które to robią, czy ma to drugie dno, a sprawa sięga głębiej niż można by się spodziewać. Ekspertów mogą wykorzystywać zarówno firmy, które były zainteresowane zakupem pkp energetyki ale nie załapały się na kolejny etap a teraz próbują cudzymi rękoma zablokować transakcję. Może to też być zagrywka polityczna. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której firma zostanie sprywatyzowana a pis po wyborach ulegnie nagonce ekspertów, części mediów i grupy osób z otoczenia partii, które mają w tym swój prywatny interes i unieważni sprzedaż. Wtedy mamy murowaną powtórkę z eureko – przegrana państwa, miliardowe odszkodowania. Opozycja i tak zwane mainstreamowe media rozjadą ich tym jak walcem, będą domagać się komisji śledczej i tak dalej.
Opinia publiczna na pewno nie ucieszy się, że nasze pieniądze zamiast na szpitale i drogi znów pójdą na odszkodowania i rozliczą ich podczas wyborów – zwykłych lub przyśpieszonych.
Pozdrawiam, Zbigniew

link: http://www.wykop.pl/ramka/2663361/energetyka/
2015-07-20 21:38:05 Autor: Arekkolejarz
---.211.185.41
No jeśli to o pośle się potwierdzi, że to jego prywatna wojenka o stołek swój i syna to niedługo będzie musiał złożyć legitymację klubową dla dobra partii bo pis to nie po i tam na drugą szansę czeka się latami :D prezes nie wybacza biznesików na boku
2015-07-21 00:08:19 Autor: Reforma
---.adsl.inetia.pl
Jako problem wciska się bezpieczeństwo kraju, a problemem jest tu co innego. PKP Energetyka to przyszły prywatny monopol posiadający podstacje i generujący stałe zyski. To z nich można spłacić długi PKP SA!!!
Po sprzedaży państwo straci nad nim kontrole i nie wiadomo, czy nie wzrosną stawki za energię i nie wzrosną przez to ceny biletów. PKPE jest dochodowe. Wkrótce dochodowe ma się stać IC. Skoro spółki państwowe stają się dochodowe to po co je sprzedawać? Pojedyncze decyzje nic nie zmienią. Trzeba zrobić nową ustawę o PKP, wydzielić z niego TK, PKPE i PLK jako jedną grupę i pod przywództwem IC (Polskie Koleje Państwowe) utworzyć grupę złożoną z PKP SKM, 51% PR od ARP, LHS i 33% PKPC.
2015-07-21 05:08:19 Autor: Roberta
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
A to rzecz ciekawa, ten artykuł osoby jakoby pracującej w Pewnej Głównej firmie Energetycznej.
Ciekawy, ponieważ jest to zbiór insynuacji na temat osób interesujących się tą prywatyzacją, ale nie ma tam ani słowa o sprawie ważniejszej: czemu to miałoby być prywatyzowane?

Jest to "artykuł" o osobach - ale nie ma tam nic o samej prywatyzacji. Jaki jest sens prywatyzacji firmy, która przynosi niemałe zyski? I to w tak szybkim tempie?
O tym ani słowa piśnie ten jakoby "znający się na rzeczy" człowiek.

Ponadto: to nie PGE, gdzie jakoby pracuje piszący, zakupuje Energetykę. PGE odpadło w przedbiegach.

Podsumowując: sądzę, że napisał to człowiek, który ma jedynie zasiać ferment opisując osoby, ale nie przedmiot sprawy: prywatyzację. Zasadność prywatyzacji.
2015-07-21 07:52:03 Autor: Mariuszek
---.243.143.201
Kolejny przykład, jak wielu traktuje Polskę jak swój folwark. Czy my, Polacy nie mamy prawa mieć silnego państwa? POstawić przed Trybunałem tych wyprzedawców Polski!
2015-07-21 10:15:16 Autor: pysio
---.dynamic.gprs.plus.pl
Niedajcie sie wyruchac walcie o akcjie i podwyzki bo jak tera niewywalczycie cus to po prywatyzacji cienko bedzie v ie mieli moja firemke tez zprywatyzowali itera podwyzki hca dac 45zl brutto. Kiedy k_rwa sie to zmieni.:-)
PKP Energetyka
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony