Partnerzy serwisu:

Szczecin: Tanie oferty na dokumentację dla linii 408 i 409

Roman Czubiński 25.02.2022 1,6k

Szczecin: Tanie oferty na dokumentację dla linii 408 i 409
fot. WU
Przetarg na zaprojektowanie modernizacji odcinka Szczecin Główny – Szczecin Gumieńce zbliża się do pomyślnego rozstrzygnięcia. Oferty mieszczące się w kosztorysie złożyło aż sześć podmiotów – informuje PKP PLK. Zwraca uwagę duża dysproporcja między najdroższą propozycją a ofertami pozostałych firm.
O kontrakt ubiega się siedem firm. Najtańszą ofertę złożyła firma Databout (10 799 400 zł brutto). Następne w kolejności są propozycje: konsorcjum BPK Poznań – BPKiUI Łódź (11 402 100 zł), konsorcjum Multiconsult Polska – TPF (15 997 380 zł), Transprojektu Gdańskiego (17 466 000 zł) i BBF Poznań (17 589 000 zł). MGGP SA z Tarnowa wyceniło swoje usługi na 18 056 400 zł. Stawkę zamyka najdroższa, zdecydowanie odstająca poziomem ceny od pozostałych oferta Egis Poland (32 877 900 zł). Tylko ta ostatnia przekroczyła kosztorys inwestorski.

PKP PLK: Jest z kogo wybierać

Biuro prasowe PKP PLK nie kryje radości z takiego obrotu sprawy. – Aż sześć z siedmiu ofert zostało wycenionych poniżej planowanego budżetu. Przetarg na zaprojektowanie modernizacji polskiego odcinka linii kolejowej Szczecin – Berlin zaczął się pomyślnie – czytamy w wiadomości od zarządcy infrastruktury. Przed zamawiającym teraz etap sprawdzania ofert i przygotowań do podpisania umowy.

Cała inwestycja ma zostać zakończona w roku 2026. Warto przypomnieć, że w stosunku do początkowych planów jej termin już jest mocno przesunięty: w roku 2012 planowano ukończenie całego przedsięwzięcia do 2020 r.

Ze Szczecina do Berlina szybkim pociągiem elektrycznym

O zakresie planowanej w Szczecinie inwestycji pisaliśmy na początku roku, informując o ogłoszeniu przetargu. Głównym celem jest skrócenie czasu przejazdu do granicy. Prace na niemieckim odcinku trasy Szczecin – Berlin rozpoczęto już w grudniu ubiegłego roku. Po zakończeniu prac na całym ciągu między Szczecinem a Berlinem pociągi pasażerskie mają rozwijać prędkość 160 km/h, a towarowe – 120 km/h. Odcinek objęty postępowaniem jest częścią transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T.

Linia 409 ma też zostać rozbudowana o drugi tor i zelektryfikowana. Osiągnięta w ten sposób poprawa przepustowości ma umożliwić w przyszłości kursowanie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Pociągi towarowe trasowane po linii będą mogły zostać wydłużone do 750 m.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony