Partnerzy serwisu:

Szczecin Główny: Wykonawca zaczyna prace przy ostanim peronie

inf. pras. oprac. jm 30.08.2019 47

arrow
arrow
Szczecin Główny: Wykonawca zaczyna prace przy ostanim peronie
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Szczecin Główny: Wykonawca zaczyna prace przy ostanim peronie
Szczecin Główny: Wykonawca zaczyna prace przy ostanim peronie
Od niedzieli, 1 września pasażerowie na stacji Szczecin Główny wsiądą do pociągów z kolejnego zmodernizowanego peronu oraz skorzystają z przebudowanej kładki od ulicy Kolumba - informuje PKP PLK.
Jak podaje inwestor, zakończyły się główne prace na peronie 3. Został on wyposażony w antypoślizgową nawierzchnię ze ścieżkami naprowadzającymi dla osób niewidomych i słabowidzących. Zamontowano wygodne ławki i estetyczne oświetlenie. Peron zyskał nowe nagłośnienie i system wywołania ratunkowego SOS. Poziom bezpieczeństwa pasażerów podnosi monitoring. Z odnowionej kładki na peron 3 prowadzi winda.

Podróżni od niedzieli skorzystają także z wygodnego przejście nad peronami od ul. Kolumba. Kładka przeszła gruntowny remont, zamontowano zadaszenie, wymieniono nawierzchnie i zainstalowano windy, które od poniedziałku zapewnią wygodne dojście na perony nr 1, 2 i 3. Docelowo przejście będzie połączone blisko 150 metrowym łącznikiem z drugą istniejącą kładką, wybudowaną w 2016 roku. Łącznik zostanie oddany podróżnym do końca roku.

Finiszują prace na stacji Szczecin Główny

Od niedzieli, 1 września, fragment kładki od ulicy Czarnieckiego i peron numer 4 zostaną zamknięte. Rozpoczynają się prace na peronie nr 4. Zostanie on wydłużony, a wygodne dojście na peron zapewni winda. Kontynuowane są prace przy przebudowie kładki od strony ulicy Czarnieckiego. Po zakończonym remoncie komfortowe dojście do niej zapewni wybudowana pochylnia.

Na czas remontu peronu nr 4, pociągi podmiejskie będą odjeżdżać z peronu nr 1,2 i 3. Wygłaszane będą komunikaty głosowe o zmianach. Obowiązuje także nowa organizacja ruchu na stacji Szczecin Główny. Dojście na perony zapewniono od ulicy Kolumba i ulicy Owocowej. Ze względu na prowadzone prace zamontowane będzie oznakowanie nowej organizacji ruchu stacji Szczecin Główny.

Remont stacji nie obywa się bez uciążliwości dla pasażerów. Problemy były również z informacją pasażerską - a wymieniono prawie nowe, ledwie sześcioletnie wyświetlacze. Więcej o modernizacji piszemy w tym wątku.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony