Partnerzy serwisu:

System sterowania ruchem kolejowym na stacji Kłodzko Miasto

informacja prasowa Elester-PKP 15.03.2021 4

System sterowania ruchem kolejowym na stacji Kłodzko Miasto
fot. Elester-PKP
Wraz z zakończeniem prac modernizacyjnych na stacji Kłodzko Miasto uruchomiony został komputerowo-przekaźnikowy system sterowania ruchem kolejowym UPK-PAT-CZAT3000plus dostarczony przez spółkę ELESTER-PKP. System realizuje funkcje sterowania i kontroli zewnętrznych urządzeń SRK obejmując kontrolę niezajętości torów i rozjazdów, kontrolę położenia zwrotnic, stanu wyświetlanych sygnałów na sygnalizatorach oraz zapewnia współpracę z blokadami liniowymi.
UPK-PAT-CZAT3000plus do sterowania ruchem kolejowym wykorzystuje technikę komputerowo-przekaźnikową, gdzie układ torowy stacji zobrazowany jest za pomocą pulpitów komputerowych, natomiast funkcje bezpiecznościowe i  zależnościowe realizowane są przez warstwę przekaźnikową. Połączenie techniki komputerowej i przekaźnikowej jest rozwiązaniem optymalnym pozwalającym na uzyskanie poziomu bezpieczeństwa realizowanych funkcjonalności w zakresie wymagań na poziomie SIL4 przy zachowaniu prostoty budowy i łatwości obsługi i utrzymania. Dodatkową zaletą systemu jest jego niezawodność oraz zastosowanie budowy modułowej pozwalającej na jego wygodną rozbudowę w przyszłości.

Cały projekt usprawnił prowadzenie ruch pociągów w kierunku: Kudowy, Międzylesia, Kamieńca Ząbkowickiego i Wałbrzycha. W ramach prac modernizacyjnych na stacji Kłodzko Miasto wykonano również rozbudowę układu torowego o dwa nowe tory oraz 9 rozjazdów. Zelektryfikowano również tor na odcinku od stacji Kłodzko Główne do posterunku Kłodzko Nowe, na który spółka ELESTER-PKP dostarczyła, zabudowała i uruchomiła system BUSZ-SRK-CZAT3000plus. Pozwoliło to na realizację funkcji sterowania i kontroli poprzez współpracę z istniejącym przekaźnikowym systemem urządzeń SRK typu E.

Warto zaznaczyć, iż poza wspomnianymi już dwoma systemami SRK możliwość spółki ELESTER-PKP w zakresie implementacji nowoczesnych technologii uzupełniona jest przez komputerowy system sterowania ruchem kolejowym typu ISKRA. Wybór najlepszego rozwiązania jest jednak zawsze podyktowany odpowiednią analizą oraz optymalnym dopasowaniem do potrzeb i uwarunkowań modernizowanej infrastruktury. 

Informacje o firmie ELESTER-PKP

ELESTER-PKP jest liderem technologicznych innowacji sektora kolejowego w Polsce. Specjalizuje się w tworzeniu systemów sterowania ruchem kolejowym (SRK), systemów automatyki podstacji trakcyjnych oraz systemów sterowania energetyką kolejową, w skład których zaliczyć można system elektrycznego ogrzewania rozjazdów (EOR). Możliwości spółki uzupełnia doświadczone biuro projektowe oraz 10 lokalnych serwisów realizujących pełen zakres prac uruchomieniowych i utrzymaniowych pracujących w trybie 24-godzinnej gotowości.   

Wszystkie urządzenia i rozwiązania spółki stanowią całkowicie polską myśl inżynieryjną. Każdy produkt budowany jest na bazie modułów automatyki cyfrowej własnego autorstwa. Cały proces konstruowania urządzeń, ich programowanie oraz finalna produkcja odbywa się w kraju z wykorzystaniem własnego nowoczesnego parku maszynowego.

Więcej o spółce:
www.elester-pkp.com.pl.

PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony