Partnerzy serwisu:

System informacji pasażerskiej we Wrzeszczu i Oliwie w końcu działa

Michał Szymajda 20.04.2019 1,7k

System informacji pasażerskiej we Wrzeszczu i Oliwie w końcu działa
Fot. Michał Szymajda
3 lata i 4 miesiące trwało uruchamianie wizualnych systemów informacji pasażerskiej w Gdańsku Wrzeszczu i Oliwie. Co prawda wyświetlacze działają w trybie „testowym”, ale PKP PLK nie utrudnia już odczytywania informacji z nich.
O bardzo problematycznej inwestycji w Trójmieście pisaliśmy wielokrotnie. Ostatni raz w lutym 2019, kiedy PKP PLK po raz szósty, od grudnia 2016 roku, zadeklarowała włączenie informacji. Tym razem zarządca infrastruktury obiecał start systemu z końcem marca. I... wreszcie udało się.

– Ekrany na stacji Gdańsk Wrzeszcz zostały uruchomione z końcem marca. Są one w fazie testów, dlatego prosimy o zwracanie uwagi na komunikaty głosowe. Stosowna informacja o testach jest umieszczona na wyświetlaczach. Na stacji Gdańsk Wrzeszcz wyświetlacze są w obydwu tunelach i na peronach obsługujących ruch dalekobieżny – opisał system wyczerpująco Martyn Janduła z biura prasowego PKP PLK.

Dodatkowo są też monitory pokazujące odjazdy 20 najbliższych pociągów z peronów należących do PLK – w tym również pociągów SKM kursujących po torach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, co bardzo ułatwi życie pasażerom.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony